Aké domáce masky úspešne bojujú s čiernymi bodkami?

Čierne bodky sú nepekným problémom, ktorý nám kazí dokonalú Visazí. V súčasnej dobe sa všetky ženy rozhodli, že s nimi budú bojovať, a to s pomocou čiernej pleťovej masky Pilaten. Avšak každá žena, ktorá masku už vyskúšal, vie, že sa nejedná o bezbolestnú procedúru. Preto sme sa rozhodli, že vám prinesieme niekoľko tipov na domácej masky, ktoré sa vyrába zo surovín, ktoré väčšinou máte doma v kredenci. Navyše ich aplikácia nie je nepríjemná a ich odstraňovanie jakbysmet. 

Domácich pleťových masiek, ktoré bojujú s čiernymi bodkami, je veľa. Vybrali sme však tie najefektívnejšie a najúčinnejšie masky, ktoré vás takmer dokonale zbaví nepekných čiernych bodiek, ktoré sa vyskytujú predovšetkým na nose a v jeho okolí. 

Maska z mlieka a medu 

Dalo by sa povedať, že med je vhodný snáď na všetko. Pomáha nám pri nachladnutí, navyše eliminuje nepekné čierne bodky na našom tvári. Med má totiž antibakteriálne vlastnosti a v kombinácii s mliekom je pre pleť hotovým zázrakom. Mlieko zase obsahuje látky, ktoré pomáhajú udržať pokožku jemnú vláčnu. 

Na čierne bodky si preto z nich urobte zmes. Skladá sa z jednej lyžice surového medu a z jednej čajovej lyžičky mlieka. Pripravenú zmes si na desať sekúnd ohrejte v mikrovlnke a opäť ju trochu premiešajte. Tenkú vrstvu potom naneste na čierne bodky. Na zmes položte kúsok bavlny, na ktorú sa maska prichytí a vďaka ktorej pôjde maska dokonale strhnúť. Zmes necháme pôsobiť na tvári zhruba dvadsať minút. 

Pleťová maska z medu a škorice 

Med sa skrátka dáva do každej efektívnej masky, ktorá má bojovať s čiernymi bodkami. Masku si môžete vyrobiť aj z med a škorice. Stačí, keď tieto dve ingrediencie zmiešate a opäť pomazať postihnutej oblasti. A zase tu platí, že sa oplatí na masku položiť kúsky bavlny, aby sa maska po piatich minútach dobre stĺpikov. Vďaka prúžkom bavlny nezostanú na pokožke žiadne zvyšky, ktoré by pri neodstránenie mohli tropit neplechu.