Prečo je najlepším životným štýlom sebaláska?

Životný štýl si môžeme vybrať. Aký je ten najlepší? Či už začneme pravidelne chodiť do fitka, začnú nás zajímatpopulárně náučné knihy, budeme sa zúčastniť najrôznejších seminárov, je podľa prieskumov tým najlepším životným štýlom vôbec sebaláska. Čo je na nej tak úžasného?

Prečo sa naučiť mať sa rád?

Až doteraz ste si mysleli, že mať sa rád je trochu sebecké? Vážne? Tak to pozor, sebaláska má sa sebeckosťou len pramálo spoločného. Naopak je dobre známe, že tým, že sa dobre postaráme o seba sa najlepšie postaráme aj o ostatné. Ako je to možné? Jednoducho! Len človek, ktorý sa má rád a myslia aj na seba a svoje potreby je natoľko spokojný, že môže svoju plnú lásku dať aj ostatným. Človek, ktorý myslí na seba je plný pohody a lásky, a preto nepotrebuje ubližovať ostatným. Odborníci sa zhodujú na tom, že práve ženy robia najväčšiu chybu vo vzťahu tým, že sa pre partnera a deti obetujú. Robia pre nich prvý posledný a svoje potreby a priania odsúvajú až na posledné miesto. Zrejme tým tajne dúfajú v to, že akonáhle zaistí šťastie partnerovi a deťom, samy budú šťastné. Paradoxne sa väčšina týchto žien dočká tvrdé rany a partner je opustí. Potom týmto ženám nezostane nič len oči pre plač.

Ako začať mať sa rád?

Sebaláska je priamo spájaná s dostatočným sebavedomím. A rozhodne v tomto nemusí ísť len o ženy, aj keď tie sú nedostatočnou sebaláskou postihované častejšie. Musíte sa naučiť veriť sami sebe a stavať sa na prvé miesto. To rozhodne neznamená nechať deti bez večera alebo nechať v štichu svoju najlepšiu kamarátku, ktoré ste už niečo sľúbili. Znamená to myslieť na svoju duševnú i fyzickú pohodu, na svoju spokojnosť a zdravie. Dosiahnuť sebalásky nie je vždy jednoduché. Pomoct vám v tom môžu najrôznejšie odborné publikácie, semináre či terapia. Ak si svoju pravú hodnotu budete neustále pripomínať, budete na tom deň odo dňa lepšie a lepšie. A až sa jedného dňa budete milovať takí, akí ste, pocítite aj príval lepší energie z okolia. Skrátka budete šťastnejší. A preto si tu dovolíme tvrdiť, že najlepším životným štýlom je sebaláska.