Pre zvieracie miláčikov aj modré z neba alebo čo je v norme a čo už je príliš?

Zvierací miláčikovia si môžu v dnešnom svete vyniknú a výskať! Teda štekať a mňaukať. Dnes nie je nezvyčajné mať doma papagája, jašteričku či prasiatko a nezvyčajná nie je ani zvýšená a niekedy trošku premrštená starostlivosti o ne. Veď koľkokrát sa má psík bohatých pánov lepšie ako človek. Aká starostlivosť je ešte v norme a čo už je príliš? A možno toto vôbec merať?

Kedysi mal pes búdu a misku na kŕmenie, dnes týždenné luxus v psom hoteli

Je celkom jedno, o akého zvieracieho miláčika sa jedná, ale v dnešnej dobe ste si skrátka nemohli nevšimnúť, ako sa okolo týchto maznáčikov doslova začal točiť svet. Páničkovia svojich zvieratiek sa môžu pretrhnúť, aby svojmu psíkovi alebo mačičke kúpili to najlepšie a tí, ktorí v tomto priemysle podnikajú si mädlia ruky. Tak si to Porovnajme, zatiaľ čo kedysi mohol byť psík rád, keď mal pri chalupe svoju búdu a misku s kŕmením a jeho páničkovia si vôbec nelámali hlavu nad tým, že odchádzajú preč a jestlipak to ich štvornohý priateľ u búdy sám vydrží, dnes sa pri plánovaní rodinnej dovolenky myslí na štvornohého maznáčika prednostne. Rezervácia v psom hoteli je samozrejmosťou a napriek tomu si jeho pán do mobilu ustarane ukladá číslo na recepcii hotela a z karibskej pláže niekoľkokrát za deň volá, akože sa tam jeho psík asi má a Vari mu niečo nechýba. Utiahnuté za vlasy? Možno!

Full servis pre ľudí i pre zvieratká

Pre niektorých ľudí je starostlivosť o zvieracieho miláčika na prvom mieste a je to určite vhodné, pretože ak by o neho nechceli starať, nemali by si ho ani kupovať, že? O zdravej miere onej starostlivosti sa dá však len špekulovať. Isté je jedno! Full servis dnes existuje nielen pre ľudí, ale aj pre zvieratká, o čom svedčí nielen psie hotely a kaderníctvo, ale aj ponuka služieb ako sú pohreby a záchranky pre zvieratká. Tak napríklad za ubytovanie v psom hoteli u nás dáte niečo okolo 200Kč / deň, čo sa ešte dá. Kompletná starostlivosť o psíka v psom salóne vás vyjde na niekoľko stoviek až tisíc korún (v závislosti od plemena). Cena kremácia a obradu sa potom odvíja od váhy psa. Spolu s rakvou, obradom a výzdobou sa však posledná rozlúčka s psím kamarátom môže vyšplhať až k sume 10.000 Sk. A to už radšej ani nepočítame drahé krmivo, hračky a oblečky zvieratiek. A ako sa o svoje zvieratká staráte vy?