Lodičky – základ každého dámskeho botníku

Každá žena by mala mať vo svojom šatníku hneď niekoľko vecí. Ak ich nemá, mala by si ich hneď zájsť nakupovať, pretože je skôr alebo neskôr bude pekne postrádať. Iste by sa v jej šatníku mali vyskytovať aspoň troje džínsy, z ktorých jedny čiernej a jedny klasickej modrej. O basic topoch ani nehovoriac. Jednofarebných tričiek a tielok nie je nikdy dosť, a tak na toto pravidlo by sa malo riadne myslieť. Ak teda nie ste vlastníkom minimálne piatich tričiek rôznych jednofarebných kombinácií, musíte pre nich ihneď ponáhľať. Navyše sa jedná o naozaj základ každého looku, ktorý by ste skôr alebo neskôr mohli postrádať.

Medzi ďalšie kúsky, ktoré musíte stopercentne mať, sa radí samozrejme košele a sem tam nejaké to sako. Prejdime však teraz k obuvi. Tenisky sú základ číslo jedna, rovnako ako žabky alebo sandálky, ktoré sa vytiahnu už za pár mesiacov, pretože leto nám pomaly siaha na chrbát. Ďalším nutným kúskom sú poltopánky a baleríny, bez ktorých sa tiež nezaobídete, tým si môžete byť úplne istí. Čižmy či iné zimné topánky sú podmienkou, rovnako ako lodičky. Aj keď sa nejedná mnohokrát o zrovna pohodlnú obuv, elegantnosť je základom každého dámskeho šatníka ženy, ktorá raz za čas chce pôsobiť ako pravá dáma.

Rôzne farby, rôzne prevedenie!

U lodičiek je dobré, ak vlastníte aspoň dve farby. Nie vždy sa totiž čierna hodí k danému looku, preto je nutné, aby ste mali tiež inú svetlejšie farbičku. U lodičiek sa navyše stretávate s najrôznejším prevedením. Najlepšou voľbou sú jednoznačne lodičky do špičky, pretože skvele tvarujú lýtka. Ak zvolíte zaoblené lodičky, dosiahnete hrubších stehien. Samozrejme záleží tiež na tom, aké sú vaše nohy v skutočnosti. Prevedenie je tiež rôzne – môžete ich vlastniť v matnej či v lesklej podobe. Okrem iného ich môžete mať na platforme alebo iba na drobnom tenkom podpätku, ktorý vždy zaručuje nepohodlie. Samozrejme sa okrem iného môže jednať o lodičky rôznych farieb. U nich sa nebojte experimentovať, pretože žiadna farba nie je tabu.