Posilnite svoju imunitu počas daždivého jari

Teplejšie dni a teplejšie ročné obdobie je určite fantastickým štartom do každého rána. Ľudia si však musia uvedomiť, že jar a leto v sebe nemusia niesť len nekonečne teplé počasie. Môžu sa skôr alebo neskôr taky vyskytnúť aj búrky alebo chladnejšie dni plné dažďa. Bohužiaľ sa však pri takýchto dňoch môže značne nabúrať naše imunita, čo samozrejme nie je práve najlepšia. Skúste tomu preto zamedziť. Nikto predsa nestojí o to, aby v tak krásnom počasí musel sedieť doma na zadku a zhlížet obľúbené seriály kvôli tomu, že mu choroba neumožňuje navštíviť obľúbené kúpalisko alebo iné podobné akcie s priateľmi. Docieli silnejší imunity a vyhrajte nad každým nepríjemným daždivým počasím!

• Dostatok vitamínov nech vás sprevádza každým dňom!

Ráno ovocie, odpoludnia zelenina – to je základ úspechu! Myslite na to, že je veľmi dôležitý pravidelný prísun vitamínov, pretože predovšetkým tie vám môžu imunitu značne posilniť. Skúste to preto ráno s vodou s citrónom, aby ste mali dostatok vitamínov hneď z rána. Navyše vás tento detoxikačný ranný rituál skvele naštartuje na celý deň, pretože sa po ňom metabolizmus rozhýbe presne tak, ako má.

• Otužovanie je skvelé pre sychravější dni

Otužovanie je veľmi dôležité pre náš organizmus, pretože vďaka tomu nás nikdy nezastraší žiadna nízka teplota v sychravějším týždni plnom dažďa. Skúste to preto napríklad so saunami alebo podobnými zariadeniami. Keď mu však nemáte k dispozícii saunu, nasledujte potom teda ľudí, ktorí používajú obľúbený trik – dve minúty sprchovanie sa studenou vodou. Jedná sa o istej šoky pre vaše telo, preto s nimi začínajte postupne. Začínajte teplou vodou a postupne znižujte jej teplotu. Následne vám už dve minúty pod studenou vodou nebudú nijako prekážať a budú pre vás úplným denným rituálom, bez ktorého sa vážne nezaobídete. Imunita sa vám riadne účelu a budete ju mať opäť na lepšej úrovni ako predošlý deň.