Pánsky minimalistický šatník. Čo by v ňom nemalo chýbať?

Nie je potrebné mať skrine plné oblečenia. Je však podstatné mať dostatok základného oblečenia, ktoré vhodnou kombináciou vytvorí jedinečný celok.

Základ všetkého je len pár kúskov

Základný šatník je tvorený kúskami, ktoré spĺňajú tieto hodnoty: Jednoduchosť, všestrannosť a súdržnosť. K nákupu oblečenia tak budeme pristupovať úplne inak – namiesto jednotlivých prvkov si ich budeme predstavovať ako súčasť celku. Budete potrebovať pár elementov, čo si so sebou vezmete na pláž, na svadbu, do baru, do práce aj na pohodové rande. Čo to teda bude?

Kabát

Základný kúsok, ktorý vám nesmie chýbať. Je jedno, či ste businessman, alebo máte stolársku dielňu. Kabát je úplný základ v každom šatníku. Čierny alebo hnedý je istota.

Perová bunda

Zimu neoklamete a každý deň sa kabát nehodí. Perovka je v našich podmienkach potrebná ako soľ v chlebe.

Džínsová bunda

Plní funkciu letného doplnku aj prechodné bundy. Dáte pod ňu sveter a razom je zateplená. Jednoduchá džínsovina postačí, rockerské prvky vynechajte.

Biele tričko

Klasický základ. Najlepšie pristane výstrih do V, ktorý ozvláštni aj business oblečenie.

Dobre padnúce džínsy

Aspoň jedny, ktoré nie je potrebné zahŕňať alebo ďalej upravovať, by sa vo vašom šatníku vyskytnúť mali. Ušije vám ich najbližšia krajčírka za pár peňazí. Vydrží dlho.

Biela košeľa

Opäť základ. Prevetrajte skriňu a zistite, v akom stave vaša biela košeľa je. Žmolky, fľaky, zažltnuté škvrny? Na charitu a upaľujte pre novú. Skutočne čisto bielu. Je to vaša vizitka.

Plátené šortky

Nie, naozaj to nie sú športové kraťasy. Tieto šortky alebo bermudy si v kľude môžete vziať do mesta na neformálnu schôdzku.

Oblek

Dobre padnúci, pre normálneho smrteľníka stačí jeden. Ako ste na tom? Padne vám skutočne dobre? Alebo už sa tešíte, až vás bude merať najbližšia krajčírka a budete mať svoj vlastný krásny kúsok?

Čo sa topánok týka, odporúčame aspoň jedny čierne oxfordky. Základ každého šatníka. Opäť dokonale čisté, vyleštené nepoškriabané. To všetko.