Napite sa najluxusnejšieho vína na svete. Vieme, aké fľaše sa radia k najdrahším

Na dne vína sa skrýva pravda. To je príslovie, ktorému musíme dať za pravdu. Pokiaľ patríte k ľuďom, ktorí víno ako také milujú, potom odporúčame vyskúšať niektoré z vín, ktoré sa radia k najdrahším. Také vína sú po chuťovej stránke úplne iné, sú vyvážené a doslova fantastické. Myslíte si, že iba tárkame? Vyskúšajte jedno z najluxusnejších vín.

O víne sa tiež dá povedať, že v sebe má niečo, čo v nás vzbudzuje radosť. Jedinečná je nielen farba vína, ale aj vôňa a nakoniec samozrejme aj chuť. Pokiaľ otvoríte fľašku vína, zrazu sa radujete z úplne skvelého zážitku.

Naspäť však k najluxusnejším a najdrahším vínam. Odhaľme niečo z vinárskeho luxusného sveta.

Romanee Conti 1945

Poznáte vinice Romanee Conti? Ide o vinice, ktoré boli zničené už počas druhej svetovej vojny hmyzom druhu Phylloxera. Ide o druh hmyzu, ktorý je škodcom komerčných viníc. Roku 1946 sa vyrobilo zhruba šesťsto fliaš, ich cena sa pohybuje okolo sedem a pol tisíc dolárov. Existuje však jedna, ktorú počas svetovej vojny vlastnil majiteľ DRC. Tá fľaša pochádza z roku 1945 a jej cena sa v dražbe predala za 123 900 dolárov. Právom sa tak zaradila k najluxusnejším a najdrahším fľašiam vína sveta.

Chateau Margaux 1787

Fľaša s iniciálami prezidenta Thomasa Jeffersona má veľmi smutný koniec. Bola nájdeným pokladom, našla sa v jednom parížskom vínnom pivárni. Bohužiaľ táto flaška počas nemenovaného večierka spadla na zem a rozbila sa. Je to veľká škoda, Chateau Margaux 1787 mala totiž obrovskú hodnotu. Poisťovňa však nálezcovi vyplatila „len“ 225 tisíc dolárov.

1907 Heidsieck

Fľaša 1907 Heidsieck má veľmi zvláštny príbeh. Našla sa totiž na vraku lode a má hodnotu 275-tisíc dolárov. Je to obrovská suma peňazí, ktorú boli ľudia skutočne ochotní zaplatiť, aj keď netušili, ako víno vlastne chutí. Toto víno však je známe ešte tým, že bolo podľa všetkého pôvodne určené pre ruského cisára Mikuláša II. Avšak loď, ktorá víno prevážala, sa potopila. Víno bolo neskôr nájdené až o 81 rokov neskôr.