4 módne doplnky, ktoré tento rok musíte mať

Sú doplnky, bez ktorých sa skrátka nezaobídete. V tomto roku sa jedná predovšetkým o kombináciu osvedčenej klasiky a moderných prvkov, či už sa jedná o kabelky, pokrývky hlavy alebo náhrdelníky. Jedno majú ale všetky módne doplnky spoločné – sú výrazné a nemali by ste sa ich snažiť prebíjať iným doplnkom alebo oblečením.

Široké pásky

Opasky sú nevyhnutnou súčasťou šatníka snáď každej ženy. Tento rok platí pravidlo, že čím je opasok širší, tým lepšie. Široké pásiky zvýraznia pás a opticky vytvoria siluetu presýpacích hodín. Ideálne je nosiť taký pásik cez dlhý blejzer, kardigan alebo sveter. Hodí sa ale aj k úzkym šatám. Aby ste z tohto doplnku získali čo najviac, vyberajte opasok v hnedej alebo čiernej farbe, tak ho budete môcť kombinovať s väčšinou šatníka av každom ročnom období.

Fialové kabelky

O tom, že je fialová hitom tohtoročnej sezóny, už niet pochýb. Nevyhnutným doplnkom je preto fialová kabelka akejkoľvek veľkosti a tvaru. Skombinovať ju s ostatným oblečením ale nie je príliš ľahké, držte sa najlepšie podobných farieb a odtieňov, napríklad ružovej alebo modrej. Štýlovo ale bude vyzerať aj žltá, zelená alebo oranžová, a potom samozrejme neutrálne farby – šedá, čierna alebo biela.

Reťaze a perly

Reťaze okolo krku už dávno nie sú doménou rockerov. Tento rok sú v kurze výrazné retiazky v rôznych dĺžkach, ktoré opticky predĺžia krk. Pokiaľ je vám bližšia elegantná móda, jasnou voľbou budú perlové náhrdelníky, náramky a náušnice. Nebojte sa ale ani gumičiek do vlasov alebo členkových náramkov s perlami, ktoré sa hodia aj na každodenné nosenie.

Farebné šatky

Už sa vidíte na dovolenke pri mori? Privolať ju môžete farebným bandana šatkou ovázanou okolo hlavy, fungovať bude ale aj veľká šatka zaviazaná pod hlavou, z ktorej ležérne vykukujú vlasy a ofina. Na trhu sa začínajú objavovať najrôznejšie farby, potlače a vzory, ktoré ľahko skombinujete s akýmkoľvek oblečením, veľmi populárne sú ale vintage potlače.