Najprítulnejšie mačacie plemená, ktoré budú tými najlepšími parťákmi

Áno, Česi sú síce národom psíčkarov, ale okrem psích spoločníkov si kupujú ešte jedno zvieracie stvorenie, a tým je mačka. Aj mačičky máme veľmi v láske a vďaka tomu, že nevyžadujú toľko pozornosti ako pes, ich v mnohých prípadoch uprednostňujeme. Pokiaľ aj vy premýšľate nad mačkou, prezradíme vám najprítulnejšie mačacie plemená. Veď stále chcete domáceho maznáčika, nie tvora, ktorý si bude žiť svojim vlastným životom (a mnohé mačacie rasy to vedia).

Tonkinská mačka so studánkovo ​​modrými očami

Pokiaľ chcete mačku, ktorá sa k vám bude túliť a nebude sa len carať po vonku, rozhodne by ste mali zvážiť tonkinskú mačku. Jedná sa o kombináciu barmskej a siamskej mačky, ktorá sa pýši svojimi studánkovo ​​modrými očami. Prítulnosť je u nich poznávacie znamenie, rovnako ako túžba po neustálom kontakte a hravosť.

Chovatelia tejto mačky radi tvrdia, že tonkinská mačka sa dokáže prispôsobiť svojmu okoliu. Dokážu ale tiež spôsobovať problémy, pokiaľ sa nudia, tak sa im sem tam naozaj skúste aktívne venovať.

Perzská mačka s príjemným kožúškom

Ak túžite po mačke, ktorá má naozaj hodvábny kožúšok, domov si pustite perzskú mačku. Aj keď vyzerá na prvý pohľad ako zviera, ktoré veľmi rado spôsobuje drámy, v skutočnosti sa jedná o extrémne mazlivú mačku pokojného a družného charakteru. Na prvý pohľad sa jedná o veľmi roztomilú rasu, za čo vďačí svojim záhybom „v tvári”.

Aby bola mačka spokojná, potrebujú k svojmu spokojnému životu hlavne vyhriate miesto, kde budú môcť odpočívať, a zvieracích kamarátov, pokiaľ sa im nemôžete aktívne venovať.

Cornish rex budí strach, ale je prítulná

Prítulnosť by ste možno nepovedali do mačky zvanej Cornish rex. Táto rasa budí na prvý dojem strach, a to vďaka svojim výrazným očiam a často zaujímavému sfarbeniu. V skutočnosti sa jedná o plemeno túžiace byť stredobodom pozornosti, ktoré je extrémne hravé, nielen maximálne prítulné.

Kde jej bude najlepšie, tak v posteli pod perinou.