Kozačky nad kolená sú TOHTOROČNÝ TREND

Máme konečne po tuhej zime, avšak počas nej nás zachránilo jedine teplé obliekania. Vďaka tomu, že tento rok bolo snehu naozaj až po kolená, poľadovica nebolo len na cestách, ale aj bežne na chodníkoch a že teploty siahali pod mínus tridsať stupňov sme boli radi, keď sme jeden deň mohli tráviť doma v perinách u svojho obľúbeného seriálu s čajom a bábovky. Samozrejme táto idylka nemohla trvať večne, práca totiž volala čo všedný deň, a tak sme sa museli rozhodnúť, čo si oblečieme. Povinne sme si nasadzovali na hlavy čiapky, šály sme obmotávali okolo krku tak, že nám išli vidieť len oči. Rukavice nám chránili naše ruky, aby sme na nich po príchode do práce nenašli omrzliny a aby sme sa ich dopočítali toľko, koľko by ich na ruky malo byť. Nohy nám zachraňovali čižmy, pretože práve ony boli jedinou spásou pre naše nohy, aby sme sa aspoň trošku cítili v teple. Páni jednoznačne využili možnosť vibrám či iných veľmi teplých topánok, do ktorých sa mohli pekne schovať. 

Kozačky si aj tento rok priniesli svoj nový trend 

Čižmy sa síce stali našou veľkou spásou, ale ako sme si ich stihli vybrať, zrazu ich bolo na pultoch obchodov naozaj veľa. Nestíhali sme sledovať, ako sa pulty plní týmto druhom obuvi, až sme nakoniec dospeli k názoru, že sa stále jedná o jeden trend, a síce o čižmy, ktoré dosahovali svojou výškou až po kolená. Tento typ čižiem sa stal veľmi populárny, pretože nás skvele dokázal ochrániť pred mrazmi, ktoré rýchlo putovali k našim nohám. Navyše sme sa stretávali s chrípkovú epidémiou, a tak sme boli radi, že nás práve tieto topánky pekne hrejú a dodávajú nám pocit tepla. 

Vďaka tomu, že sa tieto topánky nachádza aj v ľahšom prevedení, si ich môžete nosiť aj teraz v týchto teplých dňoch. K šatám sú úplne ideálne a nie je v nich také teplo, ako v tých zimných. Čižmy po kolená sa však jednoznačne stali novým trendom v odbore čižiem a vlastne aj v celej obuvníckeho priemyslu.