Micelárka je „horúce tovar“ – ako funguje a prečo by ste ju mali začať používať?

Dôkladné a pravidelné čistenie pleti je predpokladom perfektného vzhľadu. Ale ruku na srdce – naozaj sa vám chce po náročnom dni tráviť pred zrkadlom dlhšie než pár okamihov? Možno čas od času zhrešíte a idete do postele „poloodlíčená“, čo sa následne prejaví zhoršeným stavom pokožky. Našťastie sa ponúka spôsob, ako ušetriť veľa času a zároveň očistu nijako neošidit. Počula ste už o micelárna vode? 

O micelárny vode sa hovorí ako o „zázračnom“ prípravku na čistenie pleti. Pravdou je, že hoci o zázrak nejde, funguje bezchybne. Ak nechcete strácať čas pred zrkadlom, ale na druhú stranu ani pleť odbiť, budete z tohto revolučného kozmetického produktu nadšená. 

Otravné odličovanie je minulosťou 

Klasické dvojfázové odličovače a čistiace mlieka nesiahajú kvalitné micelárny vode ani po členky. Vôbec prvý micelárka bola uvedená na trh v 90. rokoch a o jej vývoj sa zaslúžili experti z Bioderma. Prvotným impulzom k vývoju inovatívneho lieku bola nespokojnosť parížskych žien s tvrdou kohútikovú vodou. Akonáhle sa im dostali do rúk micelárny vody, prepadli v nadšenie. 

Micelárna voda sa stala obrovským hitom a okamžite sa rozšírila do všetkých kútov sveta. Popularite sa teší aj u českých žien, hoci trochu trvalo, kým jej prišli na chuť. Úlohu možno zohrala počiatočné nedôvera – nie je ľahké uveriť, že čistenie pleti môže byť tak jednoduché. 

Princíp je prostý aneb ako micely čistí pleť 

V jednoduchosti je krása a spôsob, akým micelárna voda čistí pleť, je veľmi prostý. Obsahuje aktívne látky nazývané micely, ktoré na seba viažu tuky a zároveň rozpúšťa niektoré nečistoty. 

Micely zbaví pokožku všetkých nečistôt, ktoré na nej počas dňa priľne. Či už ide o líčidlá, kožný maz, nečistoty z ovzdušia či pot – stačí pár ťahov tampónom a je hotovo. Problém nepredstavuje ani vodeodolný make-up, aj ten ide po aplikácii micelárky okamžite dole. 

Niektoré micelárny vody zároveň obsahujú aj látky potrebné pre komplexnú starostlivosť. Na svoje si tak prídu majitelia všetkých typov pleti – vrátane problematickej a mastnej pokožky.