Izbička pre malú princeznú: aké zvoliť farby?

Ružová v mnohých odtieňoch. Práve to si vybaví väčšina z nás, keď sa povie farby pre babu. Tento stereotyp je ale minulosťou. Pokiaľ stojíte pred rozhodnutím, ako vymaľovať izbu vašej dcéry, verte, že ružová nie je jedinou možnosťou. Naopak, pokiaľ zvolíte iný odtieň, možno si budete v budúcnosti ďakovať. A možno vám bude ďakovať aj vaša dcéra.

Držte sa skôr jemných tónov

Všeobecne je lepšie držať sa skôr jemnejších a tlmených tónov. Voľba môže padnúť aj na pastelové farby – áno, teda aj modrú alebo zelenú. Aj to sú totiž farby, ktoré môžu byť základom pre dievčenskú izbu. Ich výhodou je tiež to, že čím tlmenejšie a univerzálnejšie tóny vyberiete, tým menšie budete mať problémy v ďalších rokoch s obmenou a redizajnom priestoru. Navyše, pokiaľ ako základ stien aj veľkých plôch zvolíte tlmený, o to viac sa následne môžete vyšantiť s doplnkami a inými prvkami interiéru.

Perfektnú kombináciu potom tvorí napríklad ružová a šedá, prípadne hnedá. Hoci sa to na prvý pohľad nemusí zdať, také izbičky majú veľmi dievčenskú a princeznovský nádych. Avšak toto spojenie sa už môže radiť k výraznejším farbám, ktoré by vás aj obyvateľku izby mohli čoskoro omrzieť.

V prípade, že však zvolíte jasnú a výraznú farbu celého interiéru, musíte sa následne držať späť s farbou doplnkov a nábytku. Ak zvolíte napríklad modrú farbu, ktorá je ideálna podľa princípov Feng-šuej, vyberte potom tlmenejšiu posteľ aj stôl. Ideálne samozrejme v rovnakom odtieni.

Zariaďujte vy aj dcéra sama

Do celkového výberu vybavenia skúste svoju dcéru zapojiť. Hoci v niektorých veciach budete rozhodovať vy, je nutné, aby ona so všetkým súhlasila. Predsa len je tou osobou, ktorá v priestore bude tráviť najviac času. Môžete sa napríklad dohodnúť, že nábytok vyberiete vy ako rodičia, doplnky si môže zvoliť sama, aby vedela, v čom sa jej bude najlepšie fungovať.