Inteligentných psov je habadej. Aká plemená to napríklad sú?

Ste majiteľom psích štvornohých maznáčikov? Ak áno, iste si spomínate na dobu, kedy ste si vyberali z mnohých zaujímavých plemien. Nakoniec ste si vybrali len jedno, ale to rozhodovanie bolo skutočne strašne dlhé a náročné. Mnohí ľudia sa rozhodujú podľa náročnosti, iní sa zameriavajú na agresívnu povahu či na to, či sa pes pýši silným zdravím alebo nie. Mnohí ľudia však chcú mať zo svojho nového člena domácnosti chytrého psíka a chcú ho naučiť mnohým psím kusom. Rozhodujú sa teda medzi plemenami, ktorá sa radí k najviac inteligentným. 

Inteligentných plemien je skutočne veľa. V súčasnej dobe je o inteligentný plemená vážne záujem, a to predovšetkým z toho dôvodu, že ľudia chcú psy naučiť mnohým psím kusom, bohužiaľ niektorí psi na to nie sú stavanie, nemajú na to povahu ani vlohy. Ak túžite svojho psíka naučiť nielen základným povelom, ale aj mnohým iným psím kusom, odporúčame sa rozhodnúť pre jedno z nižšie uvedených plemien. 

1) Border kólia 

Krásneho, väčšieho psíka sfarbeného do čiernej a bielej farby nemusíme nijako predstavovať. Jedná sa o psíka, ktorý sa pýši nielen svojim pevným zdravím, ale aj svojou vysokou inteligenciou. Border kólia je od pradávna považovaná za najinteligentnejšieho psa vôbec, ktorý sa najčastejšie zúčastňuje mnohých zaujímavých súťaží so svojimi majiteľmi. 

Border kólia je tiež ideálny pes pre rodiny s deťmi. Je mierumilovný, poslušný a medzi jeho vlastnosti nepatrí agresivitu, ako je tomu aj iných psích plemien. 

2) Nemecký ovčiak 

Kým Border kólia sa pýši svojím pevným zdravím, nemecký ovčiak sa pýši svojou agresívnou povahou, bohužiaľ. Aj keď je agresívny, je tiež veľmi inteligentný, preto ak si ho dobre vycvičíme, čo pôjde samo, môže sa z neho stať fantastický strážca. Tomuto psíkovi stačí, keď mu budete venovať svoju pozornosť, ktorú vyžaduje. Je nutné mu ukázať, kto je tu pánom.