Exotické avokádo, ktoré si môžete vypestovať doma

Raňajky sú základ dňa, ktorý nás vždy perfektne naštartuje na nový deň, preto by sme nemali myslieť na to, aby sme na raňajky zabúdali. Je nutné, aby sme raňajkovali denne, pretože predsa len náš organizmus potrebuje na nový deň trochu pripraviť a vďaka raňajkách bude príprava jedna radosť. Ostatne je potrebné si tiež uvedomiť, že mnohé z nás neraňajkuje napríklad z toho dôvodu, že nestíha chodiť do práce. Raňajky sú potom napríklad za pochodu a naše telo nevníma raňajkách ako raňajkách. Dbajme teda na to, aby sme naozaj raňajkovali tak, ako máme, pretože inak to naozaj nepôjde a čoskoro nám to zdravie ukáže, o čo iste nestojíme. 

Najlepšie sa tvoria raňajky cez víkend, pretože na ne máme čas. Ak však chcete naozaj začať raňajkovať aj bežne počas víkendu, mali by sme sa sústrediť predovšetkým na nejaké rychlo pokrmy, vďaka ktorým budeme zdravší a dobre naštartovaní na nový deň. Preto sa väčšinou odporúčajú napríklad vajíčka, ktoré sú naozaj jednoduchá a hlavne rýchla, ale bežne vykonané vajcia nás väčšinou za chvíľku omrzí, preto ich musíme nejako spestriť. Najlepšie je spestríme napríklad avokádom, ktoré je úplne fenomenálny a svojou chuťou nezameniteľné. Navyše pomáha chudnúť, čo ocenia predovšetkým tí, ktorí neustále hľadajú niečo, čo by im pri chudnutí mohlo bezpodmienečne pomôcť. 

Ako pomáha avokádo chudnúť? 

Skrytá sila je v avokáde predovšetkým vo vláknine, ktorá pomáha rýchlejšiemu vstrebávaniu ostatných potravín, teda sa nestihnout nikde v tele ukladať, a tak sa môžeme tešiť na to, že už sa nám nič nebude ukladať do nepríjemných partií tela, z ktorých sú tuky zle preč . Tiež sa zvyšuje rýchlosť metabolizmu, teda sa podporuje aj rýchlejšie spaľovanie tukov a kalórií. Okrem iného sa tiež vďaka konzumácii avokáda znižuje hladina cukru v krvi. Toto ocenia predovšetkým tí, ktorí majú problém napríklad s vysokým cholesterolom.