Detoxikácia pomocou vody s citrónom

Každá žena štartuje svoj deň pol hodinou v kúpeľni, kde sa okrem čistenia zubov musí tiež riadne „zkulturnit“. Nasleduje rýchle vypitie kávy, ktorá jej dodá dostatočné množstvo energie (teda aspoň si to ženy myslia) a utekajú do práce. Raňajky je teda pre nich akýmsi rituálom za pochodu. Niekedy ju úplne vynechajú. 

Je to škoda, že veľa žien nechce s týmto stereotypom nič robiť. Stačilo by natočiť budík len o pár minút skôr, menšie (alebo rýchlejší alebo žiadne) skrášľovania a namiesto kávy vypiť šálku dobrého, kvalitného sypaného zeleného čaju. Keďže obsahuje veľmi podobné zložky ako káva (najmä pre ženy potrebný kofeín), naštartuje organizmus rovnakým spôsobom. 

Najlepšou voľbou by pre ženy mohla byť ranné detoxikácia pomocou vody s citrónom. Než si s chuťou doprajete hrnček kávy alebo čaju, vypite predtým pohár vlažnej vody s vymačkaným citrónom (stačí jeho polovica). Účinky sa prejavia nielen pri zlepšení celkového zdravia, ale aj na vašej postave. 

Vďaka vitamínu C dosiahnete odolnejšie imunity 

Keďže je citrón najlepšie zásobárňou vitamínu C, je úplne jasné, že sa vaša imunita zlepší, a to až o sto desať percent. Citrón má tiež blahodarné, aj keď krátkodobé, účinky na zubnú sklovinu – zuby pomaly bielia. Vďaka pravidelnému pitie vody s citrónom dosiahnete to, že vaše telo bude lepšie odstraňovať telu škodlivé látky. Navyše sa k vám dostaví väčšie množstvo energie a zrýchli sa metabolizmus. To zapríčiní len o niečo rýchlejšie spaľovanie tukov. Chudnutie potom pôjde cubidup! 

Keďže sa pomaly, ale iste blíži koniec zimného obdobia, čoskoro príde jar a následne leto. Horúce letné dni strávené na kúpaliskách tu budú tak rýchlo, že ani nestihneme mrknúť okom. Je preto načase začať robiť niečo so svojím telom. Nabrané kilá z Vianoc musí rýchlo dolu! Začnite preto práve teraz, a to s citrónovou vodou. Ľahšie začiatok si žiadna žena nemohla ani priať!