Bez čoho sa tento rok nezaobídete? Košeľové šaty!

Aj keď sa na tento módny kúsok pozriete zo všetkých strán a tým najkritickejšom pohľadom, zaručene nenájdete ani jednu chybičku či argument, prečo tieto košeľové šaty nezahrnúť do svojho šatníka. Košeľové šaty pristanú všetkým krivkám a ich kombinovateľnosť vás iste milo prekvapí. 

Košele sú už niekoľko desiatok rokov módnym hitom. A to ako pánske, tak aj dámske. Preto šaty, ktoré napodobňujú tento strih na tom nebudú určite inak. Zaručíme vám, že ak si tento kúsok zakúpite tento rok aj za pár rokov v nich môžete veľmi zažiariť. Šaty sú splývavého strihu a máme dve možnosti. 

Šaty môžeme nechať voľne splývať, alebo ich môžeme stiahnuť opaskom. V akom mieste je stiahnete je len na vás. Či chcete zdôrazniť svoje poprsie pásik umiestnite pod prsia. Pokiaľ ale naopak chceme zakryť bruško, šaty stiahneme pod ním a ľahučko vykasáme tak, aby neboli upnuté, ale pozor nie zase moc, aby nám stred tela nezväčšili. Pásky aj umiestnenie môžeme striedať. Tým šaty obmení svoj vzhľad. 

V obchodoch je možné zakúpiť šaty i bezpáskové. Táto široká verzia šiat sa odporúča prevažne štíhlejším postavám. Ženám plnších tvarov by sme odporučili skôr šaty s jemným vypasováním. 

Využite čaro gombíkov 

Ak máte šaty s potlačou, skúste rozopnúť gombíky do hlbšieho výstrihu a pod šaty umiestniť krajkové jednofarebné tielko. Čipka vám ozdobí dekolt a budete vyzerať jemnejšie. Ak šaty rozopneme opačným smerom, teda od pása dole a doplníme úzkymi nohavicami či legínami, hneď máme nový kúsok v šatníku, a to bez ďalších nákupov. Skúste tiež šaty rozopnúť úplne a dať im šancu aj v štýle kimona. 

Nebojte sa experimentovať so vzormi, ale dajte šancu aj vertikálnom prúžkom, tie vás opticky predĺži a pôsobí elegantne. V jednoduchosti je krása takže aj jednofarebná verzia bude tým pravým.