Batika vo všetkých podobách: Letia krajkové šaty aj obrovské šatky

Nevšedné kombinácia, taká je v súčasnosti batika. Nebojte sa spojiť napríklad kožené kúsky s tými batikovanými. Svieža hnedá koža v kontraste s ľahkou farebnou batikou bavlnených tričiek, sukní aj šiat vyzerá veľmi pekne. Batikujte aj vo veľkom formáte. Farebné rozpité motívy doslova letí. 

Doplnky voľte neutrálne 

Batikovať krajkové šaty. Myslíte si, že je to nezmysel? Omyl. Bude to vyzerať skvele – úplne originálne. Len pozor – nechajte batiku vyniknúť. To znamená, že ostatné časti outfitu by mali byť skôr nenápadné, aby nepútali pozornosť a nepřebíjely svieži švih šiat. Ku krajkovému batikovanému tričku či blúzke potom môžete bez obáv vziať džínsy či džínsovú sukňu. Výborne sa s ňou zladí. Inak sa na kabelky, topánky, opasky k batikovaným čipkám hodí napríklad hnedá či šedá, pôsobí neutrálne a neruší celkový dojem. 

Veľkých motívov sa nebojte 

Na hladkých šatách bez čipiek sa potom nebojte ani veľkoformátových batikových motívov. Sú slušivé a trendy. Viete, ako dobre bude vyzerať veľkoformátovú tmavomodrý batikovaný motív na bielom odeve? Nádherne. Budete predmetom obdivu. Opäť ale radíme: Kabelka, topánky, opasky, klobúky skôr neutrálny. Nechcete predsa, aby sa na vás niečo farebne prebíjal a pôsobilo to na okolie skôr rozpačito, nie? 

Kontrasty sú in 

Veľké batikové šatky s rozpitým vzorom. Pôsobí nádherne a môžete ich vziať k množstvu outfitov. Krásne sa nimi zahalíte, ak si vezmete letné šaty s ramienkami. Môžu buď farebne ladiť s šaty, alebo naopak vytvárať zaujímavý kontrast. Nemusíte sa báť treba ani kontraste červené s modrou, či žltej s modrou, oranžovej so zelenou. Je len na vás, na čo budete mať ten ktorý deň odvahu. Stačí proste keď si vezmete hladké jednofarebné šaty a k nim treba veľký batikovaný šatka kontrastné farby.