Auto, čo sa samo riadi? Nechajte sa rozmaznávať!

Modernizácia ide vážne stále dopredu. Stretávame sa s čoraz múdrejšími telefóny, ktoré vďaka svojim aplikáciám dopomôže k tomu, že budeme môcť robiť úplne všetko iba zo spánku. Televízia sú svojím rozlíšením úplne inde. Všetci sa vždy iba udivujú, ako skvelé v dnešnej dobe sú. Domácnosti sú u väčšiny ľudí ovládané cez telefón alebo len hlasom, svetlá sa dajú ovládať tlesknutím rúk. Svet sa rúti, dalo by sa povedať, obrovskou rýchlosťou do záhuby. Ľudia si totiž neužívajú chvíľky, kedy sú so svojimi najbližšími, pretože sa jednoducho stále zameriavajú na internetový a virtuálny svet.

Život zrazu plynie medzi prstami. Ovšem tento problém môže do značnej miery vyriešiť istá inovácie z radov automobilky Mercedesu. Mercedes totiž prichádza s novou modernizáciou vrcholnej triedy S a prináša so sebou aj veľkú inováciu pomenovanú „autonómne riadenie“. Zrazu sa už spolujazdci môžu viac baviť a možno tak komunikácia bude trochu lepšie. Ak však miesto rozprávanie nevyberie vodič telefón a sociálne siete.

Druhá značka automobilky, ktorá sa rozhodla urobiť tento razantný krok

Najskôr to bola americká Tesla, ktorá sa rozhodla umožniť vodičovi konania bez akejkoľvek námahy. Zrazu aj Mercedes prichádza s autom, ktoré sa riadia samo. Jednalo sa však o tajný projekt, a tak teraz pri jeho ukážke všetky šokoval a prekvapil – väčšinou však milo a v dobrom slova zmysle. Na systéme tohto auta sa pracovalo niekoľko rokov a sama firma tvrdí, že sa bude jednať o veľký kus lepšieho ovládania a podobne. Auto sa totiž bude v istých chvíľach naozaj úplne ovládať samo, bez toho, aby mal vodič ruky na volante.

Jedná sa teda o absolútnu veľkú inováciu, pretože doteraz žiadna automobilka s takým nápadom neprišla. Väčšina sa orientuje na také konanie, ktoré vodič musí vždy pod kontrolou, aj keď auto ide vlastne samo. Tento Mercedes však zrazu dokáže omnoho viac! Dokáže sa držať na diaľniciach úplne sám, mení pruhy, dokonca aj predbieha! A to samozrejme úplne sám, bez toho aby musel vodič nejako zasahovať, siahať na volant alebo len dávať pozor.