Aký je najlepší liek proti nachladnutiu?

Nachladnutie nie je len záležitosťou zimného obdobia, aj keď sa jedná o mesiace, kedy je predsa len prechladnutie trochu častejšie ako počas teplého počasia. Ovšem nádcha, kašeľ i teplota nás môžu sužovať aj napriek jar i leto. Zatočte s takým prechladnutím však oveľa rýchlejšie, než cez zimné obdobie, pretože iba tak sa rýchlo budete môcť dostať z domu, keď bude vonku krásnych dvadsať stupňov. Netrávi dni počas nachladnutia doma, skúste s ním rýchlo zatočiť pomocou nasledujúcich tipov!

1. Zaručene zázračný elixír

Každý to poznáme – zázvor, med a citrón! To je zaručený elixír, ktorý pomáha proti nášmu každoročnému nachladnutiu. Baktérie vyženie z tela rýchlosťou blesku a my následne môžeme hneď voľnejšie dýchať a užívať si príjemného zdravie. Veľakrát sa však môže stať, že ani tento liek nepomáha na naše bacily. Jedná sa však o úplnej výnimky, avšak v takom prípade je nutné, aby sme navštívili nášho lekára, ktorý by nám ochotne pomohol s našou sužujúce chorobou. Niekedy sa totiž také prechladnutie môže dostať do ďalšieho horšieho štádia, kedy nás zrazu prepadne nepríjemný streptokok, a my sa budeme musieť dať na cestu antibiotík, ktoré pohnú naozaj zlým spôsobom s naším zdravím do budúcnosti.

2. Na nádchu je najlepší para

Ak vás sužuje ale len rýmička, čo je choroba predovšetkým mužov, ktorí na ňu trpia naozaj zakaždým, nemusíte si hneď ordinovať nie moc chutný elixír skladajúci sa z medu, citrónu a zázvoru. Nie je lepšie voľby ako páry! Stačí si napustiť kýbel alebo lavór s horúcou vodou, strčiť nad ňu hlavu a zakryť sa uterákom tak, aby para nešla von. Následne páru poriadne inhalujte. Ak vám ale nepomáha iba para, skúste do nej nasypať trochu soli a inhalujte vodu osolenú. Tá vám rozleptá hlieny v nose a zrazu sa stretnete s voľným dýchaním takmer po celý deň. Pri pravidelnom inhalovanie sa môžete tešiť z toho, že sa nádchy zbavíte o niečo rýchlejšie ako za sedem dní, počas ktorých nádcha zvyčajne trvá.