Ako vyzrieť na bolesť hlavy?

Niekedy presne vieme, čo sa skrýva za bolesťou hlavy. Niekedy nás táto bolesť ochromí aj na viac dní a môžu ju prenasledovať tiež nepríjemné vedľajšie účinky ako napr. Závraty, bolesti brucha či únava. Veľakrát sprevádza bolesť hlavy aj zvracanie a všetky tieto príznaky nás núti zostať doma. Ako naozaj vyzrieť na bolesť hlavy?

Prvým faktorom je stres

Ten bolesť hlavy ovplyvňuje až na 80% a spôsobuje ho prelínanie nadmerného adrenalínu a premýšľanie. Svoj podiel na tom majú aj hormóny. Na stres je výborná meditácie, joga a hlboké dýchanie. Najlepším pomocníkom je však čerstvý vzduch a dostatok pitnej vody.

Ďalším strašiakom je menštruácia a hlavne jej očakávaný príchod. Menštruácia dokáže s našim telom pekne zamávať. Pomôcť si môžeme tak, že si deň pred plánovanou menštruáciou dáme dva Ibalgin a počas menštruácie nám môžu pomôcť špeciálne chladivé zábaly na brucho.

Dajte si pozor na kombinovanie niekoľkých liekov. Ak ste si ráno vzala Paralen, nikdy si hneď po ňom neberte ešte ibalgin alebo hot drink. Na bolesť hlavy by malo pomôcť použitia maximálne troch práškov proti bolestiam. Ak to nepomáha, navštívte lekára

Kedy okamžite privolať pomoc?

  • máte stuhnutý krk a trpíte závratmi
  • máte problém hovoriť a dýchať
  • máte vyššie horúčku ako 39,5

̉• pocit znecitlivenia niektorých končatín

V neposlednom rade obmedzte kofeín a vyvarujte sa silných čajov. Pite veľa vody a na upokojenie si nájdite tmavé miesto bez rušivých elementov. Bolesť hlavy môže zmierniť aj chladivý obklad alebo studenšie sprcha. Nechajte si od partnera premasírovať hlavu, krk a pokožku hlavy najlepšie s použitím harmančeka. Na časté bolesti hlavy pomáha tiež pravidelný sex, preto sa nebojte svojho partnera pri masážach pustiť aj viac dole.

Najlepšie je prevencia, niekedy stačí obyčajný vitamín C alebo prírodné Camu Camu, ktorý obsahuje veľa vitamínu C a ďalej ako sme písali – veľa tekutín.