Ako vybrať kvalitný kávovar

Ste milovníkom kávy? Potom vo vašej domácnosti nesmie chýbať kvalitný kávovar, ktorý vám pripraví kávu úplne bezkonkurenčnú. Navyše taký kávovar vám ušetrí stovky korún mesačne, ktoré by ste inak do kávy naozaj inkasovali. Avšak pokiaľ sa pozriete na trh, uvidíte kávovarov hneď niekoľko. Niektoré kávovary sú drahšie, iné sú zase lacnejšie. Lenže ktorý z nich je kvalitný? Túto záhadu však rozlúskneme.

Pokiaľ chcete do svojej domácnosti kúpiť kávovar, ktorý bude kvalitný a ktorý vám urobí úplne bezkonkurenčnú kávu, poradíme vám s výberom. Vybrať si ten správny kávovar totiž nie je nič ľahké.

Nesiahajte po najlacnejšom kávovare

Kúpiť si lacný kávovar je síce atraktívny, avšak káva, ktorá z takého kávovaru vzíde, nebude práve nič dobré. Radšej si kúpte taký kávovar, ktorý bude trochu drahší. Samozrejme neinvestujte státisíce korún do kávovarov, ktoré sa využívajú v profesionálnych kaviarňach, stačí vám priemerne drahý automatický kávovar alebo kávovar na kapsule, ktorý vám každé ráno urobí naozaj dobrú kávu.

Pri výbere presovača dbajte na hodnotu tlaku

Pokiaľ túžite po presovači, odporúčame vám sledovať hodnotu tlaku, s ktorou presovač pracuje. Tá by nemala byť menšia ako pätnásť barov. V tomto ohľade platí pravidlo, že čím menšie, tým lepšie.

Keď chcete pripravovať kapučína alebo latté

Ste milovníci hlavne káv s mliekom, teda milujete konkrétne cappuccina alebo latté? Potom odporúčame prehliadať pri výbere kávovaru aj trysku na šľahanie mlieka, bez ktorej cappuccino ani latté perfektne nepripravíte.

Najčastejšie druhy kávovarov

Stále sa kupujú takzvané prekvapkávače, ktoré urobia kávu s nie veľmi výraznou chuťou. Lepším riešením je kávovar na kapsule, ktorý je atraktívny svojou nízkou cenou, avšak kapsule, ktoré sa musia do kávovaru kúpiť, už také lacné nie sú. Ak ste milovníkom espressa, odporúčame investovať do automatického kávovaru, ktorý vám dokonca sám namelie kávu a kávu pripraví. Pri pákovom kávovare musíte kávu mlieť sami alebo ju musíte namletú už kupovať.