Ako schudnúť bez cvičenia a bez diéty?

S príchodom leta rozhodne neskončila cesta za štíhlou a pevnú postavou. Naopak leto nás malo ešte viac motivovať a takzvane „nakopnúť“ k tomu, aby sme sa o svoje telo začali ešte viac starať a aby sme na sebe začali ešte viac pracovať. Možno ste z počiatku chudli naozaj dobre, kilogramy mizli takmer okamžite, ale napríklad teraz už máte problém zbaviť sa posledných nedokonalostí na vašom tele. Ak chcete schudnúť, ide to dokonca bez cvičenia a bez diéty.

Človek má v hlave zafixovanú myšlienku, že schudnúť ide iba vtedy, ak upravíme jedálniček, ak sa budeme dostatočne hýbať a ak budeme veľa piť. Lenže nejeden odborník je toho názoru, že chudnúť sa dá aj bez cvičenia a bez diéty. Je to len o pár trikoch, ktoré zakomponujte do svojho života.

Nejedzte skôr, než sa napijete

Už ste počuli o triku, vďaka ktorému sa nebudete zbytočne prejedať? Spočíva v tom, že sa pred každým jedlom napijete. Pohárik obyčajnej vody vás zaplní, neskôr toho toľko nezjete. Vďaka jednej jedinej pohára vody sa vyhnete prejedaniu a kilogramy nebudú nadobúdať, naopak budú miznúť.

Dezert nahraďte horkou, vysokopercentnou čokoládou

Máte vo zvyku si po každom pokrme dať niečo dobré? Miesto klasického dezertu v podobe zákuskov alebo iného zákusku siahnite radšej po vysokopercentný čokoláde, ktorá vám pomôže zbaviť sa závislosti na cukru, navyše do svojho tela neprijmete o stovku viac kalórií.

Radšej menšie porcie viackrát denne

Všeobecne platí, že menšie porcie sú lepšie porcie. Menšie porcie jedzte pomaly (všeobecne sa odporúča jesť pomaly a menšie sústa, dôvodom je rýchlejší zasýtenie a rýchlejší príchod pocitu plnosti), doprajte si ich však pokojne viackrát denne. Pokojne majte počas dňa aj päť porcií, ak budú menšie.

Stop sladkým nápojom

Aby ste schudli takmer bezpracne, je potrebné obmedziť príjem nevhodných sladkých nápojov. Zbavte sa teda sladkých limonád, sirupov či iných bublinkových štiav, nahraďte ich radšej obyčajnou pitnou vodou z kohútika, ktorá neobsahuje žiadne kalórie.