Ako sa vyhnúť zbytočnému nákupu oblečenia?

Ženy milujú nakupovanie a bohužiaľ je to poznať na ich bankovom konte. Ak sa aktuálne nachádzate vo finančnej tiesni, napriek tomu potrebujete mať niečo nové, čo vám urobí radosť počas daždivého dňa, vydajte sa do obchodu, ale nekupujte nič zbytočného. Držte sa nasledujúcich tipov, vďaka ktorým si nekúpite nič, čoho by ste neskôr ľutovali.

Nakupovanie je nebezpečná aktivita. Počas neho totiž môžete prísť o všetky svoje úspory. Ak teda viete, že ste vášnivú nákupná maniačka, odporúčame sa držať nasledujúcich bodov, vďaka ktorým si do svojich šatníkov nekúpite nič zbytočného, ​​čo by ste nevynosili.

Nemám už niečo také v šatníku?

Pri nakupovaní si vždy odpovedzte otázku, či už niečo podobné v šatníku nemáte. Ženy sú často odhodlané si kúpiť aj dva rovnaké kúsky len v inej farbe, keď sú za dobrú cenu. Lenže vtedy, keď sa potrebujete držať skrátka, si musíte vybrať. Nemôžete si dovoliť kúpiť si dva rovnaké kúsky. Preto než si oblečenie kúpite, opýtajte sa sami seba, či už taký kúsok náhodou v šatníku nemáte. Nemusí byť rovnaký, ale môže byť len podobný.

Je to moja veľkosť?

V súčasnej dobe sú populárne predovšetkým voľné kúsky oblečenia, teda tie, čo sú kúpené vo väčšej veľkosti, než akú máme. Lenže niektoré svetre alebo mikiny sú voľné aj v prípade, že sú v našej veľkosti. Než si teda kúsok kúpite, odpovedzte si otázku, či je to skutočne vaša veľkosť. Nekupujte si zbytočne veľkú veľkosť, ktorá vám nesedí, len preto, že v menšom ľúbivý kúsok už nebol. Rovnako by ste doma zistili, že daný kúsok nosiť skrátka a dobre nebudete.

Na svetle vyzerá každý kúsok inak

Majte neustále na pamäti, že na svetle v obchodoch vyzerajú kúsky úplne inak. Ak sa vám farba nejakého oblečenie páči, vezmite si ho do kabínky alebo si ho vezmite do nejakého rohu obchodu, kde tak nesvieti. Zistíte, či je farba skutočne reálna alebo nie. A ak reálna nebude, nechajte kúsok pekne v obchode.