Ako jesť zdravo?

Pre kohokoľvek, kto chce začať žiť zdravo, alebo zhodiť nejaké prebytočné kilo je zdravá strava veľmi dôležitá. Nielen, že by mala obsahovať všetky živiny, ktoré telo potrebuje, mala by tiež nespôsobovať, že bude mať naše telo pocit, že mu staré návyky chýba a bude nás tak nútiť siahnuť po niečom, čo sa s prvotným plánom zdravého jedálnička bude úplne míňať. Hoci sa zostavenie takého jedálnička môže zdať jednoduché, nie je tomu tak.
Musíme si dávať veľký pozor na to, čo jeme, pretože dnes všetky polotovary obsahujú mnoho nepotrebných a telu škodlivých látok. Povedzme si pár slov o tom, čo zdravá strava obnáša a v čom sa líšia jedálniček. Ako iste viete, v redukcii hmotnosti je diéta prednejšie než cvičenie. Často to býva ale tak, že zo seba môžete vypotiť dušu, ale jedálničkom všetko zase doženiete späť.
Ako tomu teda predísť? Úhlavným nepriateľom každého, kto sa snaží, hoci len trochu schudnúť je cukor. Stačí sa mu čo najviac vyvarovať. To je ale veľmi ťažké, pretože cukor je dnes takmer všade. Skúsme si teda zostaviť jedálniček tak, aby sme na cukor ani nepomysleli. Dôležité je do neho zaradiť vlákninu. Tá nemá skoro žiadne obmedzenia, takže ak máte možnosť vybrať si medzi bielym pečivom a tým celozrnným neváhajte, ten rozdiel sa môže zdať nepatrný, ale pre Vaše telo je to obrovský prínos. Medzi ďalšie zdravé počiny patrí … ako inak než smoothie.
Pokúste sa ďalej tiež nahradiť sladkosti niečím, čo Vám aspoň prispeje minerály či vitamíny. Napríklad kostička horkej čokolády nielen uspokojí Vašu chuť na sladké, ale aj Vám nezdvihne cukor v krvi a tým nevyvolá reťazovú reakciu, kedy budete opätovne šmátrať po niečom ešte sladším. Ďalej sa snažte čo najviac obmedziť sacharidy vo svojej čistej podstate. Múka, škrob, cukor, to všetko sú najväčšie škodcami v metabolizme a rozhodne Vám ku schudnutiu neprispejú. Držte sa týchto pár krokov, párkrát do týždňa si zacvičte a kilá Vám pôjdu samy dole.