Ako dôkladne odlíčiť riasy

Riasy sú pre mnoho žien veľmi dôležité. Dodávajú nášmu pohľadu tú správnu hĺbku a zmyselnosť. Či ale nepatríme medzi tie šťastné a nie sme od prírody obdarené hustými riasami. Treba tomu trochu pomôcť riasenkou.

Treba ale dbať na to, aby bola maskara správne odličovanie, pretože zlým spôsobom môžete svoje riasy dosť poškodiť a hrozí ich značné zmrzačení a možné vypadnutiu.

Niekto si k hustým riasam pomáha umelo. Čo pre naše prírodné riasy nie je ani trochu vhodné riešenie. Tie z nás, ktoré už tento módny hit vyskúšali a umelé riasy po čase dali dole, vám to potvrdí.

Ako na šetrné odlíčenie

Odličovanie je pre mnoho z nás obťažujúce činnosť. Ak k tomu zvolíte aj zlý liek môže byť také odličovaní dosť zdĺhavé a vo finále výsledok nedostačujúce. Preto je základom zvoliť kvalitný odličovadlo na oči bez oleja. Dôležité je, aby bolo určené priamo pre oči. Vďaka tomu je pre vaše oči šetrnejšie.

Pri odličovaní rias dbajte na to, aby boli vaše pohyby jemné. Dobré je, namočený tampón v odličovadlo nechať pár sekunda na riasach. Riasy budú mokré a riasenka z nich pôjde lepšie nadol. Dbajte na to, aby pohyb pri odličovaní viedol ľahkým pohybom dolu. Nikdy riasy neodličujte pohybom do strán a už vôbec nie opakovane. Týmto uškodíte ako riasam, tak oku. Nie je totiž moc vhodné a ani príjemné, keď sa vám odličovadlo dostane priamo do oka.

Pokiaľ nie je riasenka stále dostatočne z rias odlíčená, celý postup opakujte nové odličovacím tampónom. Nie je vhodné ani účinné odličovať oko špinavým tampónom. Oči odličujte až ako posledný, nech máte očné okolie už čisté.