Aké potraviny v sebe obsahujú telu škodlivé sacharidy?

Chcete schudnúť alebo sa chcete cítiť len lepšie? V tom prípade odporúčame zmeniť jedálniček, ktorý vám pomôže nielen s chudnutím, ale aj s dobrým pocitom. Jedálniček si zostavujte pestrý, zdravý a vyvážený, nezabúdajte na dostatočné množstvo vitamínov, minerálov a ďalších telu prospešných látok. Aj keď mnohí ľudia sú toho názoru, že by sa z jedálnička mali odstrániť hlavne sacharidy, nie všetky sacharidy sú škodlivé. Aj sacharidy sa musí telu dodať, ale v takej podobe, v akej neškodí. Poďme si teda prezradiť, aké sacharidy sú prijateľné a proti akým sacharidom treba vojnu naozaj viesť.

K sacharidom, ktorých sa báť nemusíte, patrí napríklad sacharidy obsiahnuté v ovocí alebo v strukovinách. Tiež sa dobré sacharidy nachádza v tekvicu alebo v celozrnných cestovinách. A aké sacharidy telu naozaj škodí?

cereálie

Cereálie sú v súčasnosti veľmi obľúbenou raňajkami nejedného z nás. Cereálie sú však plné škodlivých sacharidov, navyše telu neprináša nič iné. Na rozdiel od ovocia, tekvica alebo od celozrnných cestovín v sebe nemajú ani známku vlákniny alebo vitamínov. Namiesto nich si na raňajky dajte treba ovsenú kašu alebo obľúbená vajíčka, ktoré možno konzumovať na tisíc rôznych spôsobov.

biely chleba

Ak chcete schudnúť, mali by ste sa vyvarovať bielemu pečivu, v ktorom sa tiež nenachádza nič dobrého. Najmä biely chlieb je považovaný za absolútne prázdne kalórie. Nenájdete v nich vlákninu ani iné telu prospešné látky. Biely chlieb len zvyšuje hladinu cukru v krvi a tiež hladinu inzulínu. Namiesto neho vyberte celozrnnú alternatívu.

odtučnené produkty

Mnohí ľudia často skočí na trik obchodníkov, a síce začnú si kupovať odtučnené produkty. Lenže produkty, ktoré sľubujú znížené množstvo cukru, tiež sľubujú absolútne prázdne kalórie len s veľkou porciou sacharidov. Keby v nich sacharidy neboli, nechutili by dobre.