Aj mierne pitie piva človeku prospieva. Ako?

Všade na internete sa píše o tom, ako je alkohol zdraviu nebezpečný, ako by sme sa mu mali vyvarovať, pretože naša pečeň či iné orgány v tele pod ťarchou alkoholu trpí. Lenže pravdou je, že sa aj odborníci zhodujú na tom, že napríklad mierne pitie piva vôbec ničomu nevadí, že je to dokonca na prospech. Neveríte?

Pivo sa radí k našim národným nápojom. Jedná sa o chmeľový nápoj, za ktorým sa schádza ľudia z celého sveta, pretože práve u nás je pivo to najlepšie, čo je možné vypiť. Doteraz sa však nevedelo o tom, za čím všetkým pivo ako také stojí. Prezraďme si niekoľko blahodárnych účinkov piva, ktoré nás posilnia, ak budeme pivo piť naozaj v miernom množstve.

Pivo pre silné kosti

Kto by to bol povedal, že chmeľový nápoj, ktorému hovoríme pivo, je blahodarný pre naše kosti. Napríklad jedna fľaša piva každý deň pomáha zabrániť strate kostnej hmoty. To dokázala v nedávnej dobe štúdie, za ktorou stojí výskumníci z americkej Tuftovy univerzity. Je však potrebné podotknúť a upozorniť na to, že to pomáha len pri miernom pití piva. V opačnom prípade, teda pri vysokej konzumácii piva, naopak hrozí, že budú kosti slabé. Tak pozor na to.

Pivo pre zmiernenie stresu

Cítite sa neustále v strese? Máte pocit, že vo vás drieme nahromadené napätie, ktoré nie a nie z tela von? V prípade, že sa cítite stále v strese, dajte si jedno vychladené, orosené pivko. Veda dokázala, že práve pivo zbavuje človeka negatívnych pocitov a nahromadeného stresu. Navyše pri pití piva sa znižuje riziko úmrtia na srdcový infarkt, tiež sa znižuje riziko mŕtvice.

Pivo proti infekciám a zápalom

Že pivo spôsobuje zdravotné problémy? Mnohí odborníci sú proti. Ak sa totiž pije pivo v miernom množstve, môže pivo pôsobiť protizápalovo, môže chrániť človeka pred infekciami, najmä tými bakteriálnymi. Chmeľové horkej kvety v sebe totiž ukrývajú výkonné antimikrobiálne a antivírusové vlastnosti.