3 typy džínsov, ktoré doma nesmiete chýbať

Módne kúsky sa mení ako na bežiacom páse. Väčšinou kúsky prídu a odídu, ale niektoré kúsky oblečenia musíte mať v šatníku skrátka neustále. Nie sú to len tričká, bez ktorých by sme si asi outfit už nevedeli predstaviť, ale sú to hlavne džínsy, bez ktorých sa nezaobídete hlavne teraz, keď už nie je práve najteplejšie, kedy už teploty padajú každým dňom o stupeň nižšie a kedy sa na nás slniečko usmeje už len zriedkakedy.

Džínsy sú teda základom každého šatníka nielen žien, ale taky mužov. Samozrejme aj u tohto druhu oblečenia nájdeme celý rad noviniek, ale len niektoré novinky sa udrží skrátka stále. Poďme si spomenúť tri typy džínsov, ktoré v šatníku musíte bezpodmienečne mať. Ak je ešte nemáte, obchody majú zvyčajne otvorené až do deviatich hodín večer, tak hurá tam!

1) Úzke nohavice s vysokým pásom

Samozrejmosťou sú hlavne v dámskom svete úzke nohavice. Aspoň jedny, klasické, bez trhancom by mala mať každá žena v šatníku. Predtým boli populárne hlavne tie úzke džínsy, ktoré boli iba bedrové. Hovorilo sa im vtedy bokovky alebo Bederka. Dneska sa už také úzke džínsy nenosí, pretože sa nosí úplne iné – naopak tie vysoké. Úzke džínsy do pásu tak sú tým prvým typom džínsov, bez ktorých nebude váš šatník úplný.

2) Lacláče

Druhým typom, ktorý sa dostal do módy až tento rok, sú traky. Na tieto džínsy si iste pamätáte z detstva, kedy ste sa do nich nechceli radi obliekať, ale mamičky vás do nich napriek tomu doslova trhali, pretože to boli jediné nohavice, ktoré vám nepadali, bez toho, aby potrebovali samostatné traky alebo šráky. Dnes sa po nich v obchodoch vždy len zapráši. Nosia ich už malí, ale aj veľkí, v roztrhané či v tej klasickej podobe.

3) Roztrhané džínsy

A kto chce byť štýlový, tak musí mať vo svojom šatníku aj roztrhané džínsy, pretože bez nich to skrátka nie je ono. Roztrhané džínsy sú dnes už nutnosťou. Ide o trend, ktorý prišiel do módy už vlani a ktorý určite z módy len tak nevyjde.