Dubaj a to najdrahšie, čo si tu môžete zaobstarať či dopriať

Dubaj je dnes jednou z najvyhľadávanejších destinácií na svete. Ľudia sem chodia preto, že si aspoň na pár dní chcú vyskúšať luxusný život, ktorý z Dubaja priam sála. Samozrejme takú dovolenku práve na tomto prepychovom mieste si nemôžete dopriať neustále, ale chvíľku sa na ňu bude musieť šetriť.

Pokiaľ si budete chcieť Dubaj užiť naplno, potom by ste mali našetriť nielen na ubytovanie a prepravu, ale hlavne na to, čo si tu môžete dopriať či zaobstarať. Práve tu totiž nájdeme celý rad tých najdrahších vecí na svete.

Poďme si teraz v rýchlosti povedať takú ochutnávku na začiatok – čo by ste povedali takému domácemu miláčikovi, ktorý by nebol v podobe psov či mačiek, ale rovno v podobe geparda? To je tu totiž úplne bežný domáci maznáčik, ktorý sa však radí k tomu najdrahšiemu, čo si tu môžete zaobstarať. Ide predsa len o exotický, až ohrozený druh, ktorý nie je lacné si kúpiť, ale už vôbec nie je lacné sa o neho starať, kŕmiť ho a dopriavať mu tú starostlivosť, ktorú takéto zviera potrebuje.

Lyžovanie v Dubaji? A prečo nie?

Najdrahšie záležitosťou, ktorú si tu môžete dopriať, je lyžovanie. Možno si teraz Tuka na čelo, veď v Dubaji je niekedy pokojne viac ako štyridsať stupňov Celzia, teda je tento zimný šport tu nemožné vykonávať, ale opak je pravdou. V Dubaji existuje jeden obrovský lyžiarsky areál, kde je sneh, zima, zjazdovky, dokonca aj lanovky, ktoré vás vyvezú na úplný vršok. Lenže ako je to ojedinelé, o to viac je to drahšie.

Tenis vo výšinách? Aj to ide!

Ak ste milovníkom tenisu, potom by ste si ho mali zahrať nad morom, kedy vidíte z kurtu celý úžasný Dubaj ako na dlani. Je to trochu „mastnejšia“ záležitosť, preto sa nie je čomu diviť, keď aj toto sa radí k tým najdrahším zážitkom.

Nie je potrebné stáť v zápche, vrtuľník už letí

Keďže si v Dubaji všetci zvykli na luxusný život, ktorý je potrebné si vychutnať do poslednej kvapky, nie je čas strácať čas. Preto tunajší obyvatelia, keď sa sekne v zápche, nečakajú hodiny, než sa autá dajú opäť do pohybu, ale zavolajú si vrtuľník, ktorý je ihneď odvezie na miesto, kam majú namierené – a to dokonca aj v aute. Vrtuľník si totiž auto naložia na plošinu, ktorú potom rýchlosťou blesku presunie presne tam, kam si budete priať.