Vzdušný byt je spokojná rodina

Prečo je vzdušný byt tak veľmi dôležitý?

Pretože, ak sa vy cítite dobre vo vašej domácnosti, pokiaľ sa dobre cíti aj váš partner, vaše deti aj návštevy, potom máte šťastný a spokojný život. Predsa len, občas každý z nás potrebuje mať svoje vlastné miestečko ako „teritórium“. Miesto kam sa schová, keď mu nie je dobre a chce byť chvíľu sám.

Ako to docieliť?

Je to vcelku jednoduché – vyvarujte sa drobných dekorácií, ako sú

  • porcelánové figúrky
  • figúrky zvieratiek

vystavený riad vo vitrínkach, keď ho aj tak nikto nepoužíva
veľkému množstvu otvorených poličiek, kde máte drobnosti, na ktoré sa neustále práši (uľahčíte si tým aj upratovanie)
obskladaným okenným parapetom
neporiadku na stole aj na kuchynskom stole
zbytočne veľkému množstvu skríň a nábytku, ktorý je nevyužívaný atď.
Skrátka, aby vzdušný byt mohol dokonale plniť svoju funkciu, musíte mať okolo seba veľa voľného miesta, aby ste sa mohli takzvane nadýchnuť.

Tip

Pokojne si môžete napríklad v spálni av obývačke vytýčiť priestor napríklad 2×2 alebo 3×3 metre, kde skrátka nič nebude a toto miesto, môžete považovať za priestor na cvičenie. Kde môžete posilňovať, relaxovať, odpočívať na zemi v ľahu na karimatke. Čokoľvek uznáte za vhodné a bude vám dobre.

Ide totiž o to, že vám na nálade a pokoji nedodá, keď medzi posteľou, nábytkom a všetkým v celom byte, budete mať 20 – 30 cm na priechod a nič iné. Naozaj každý by sa mal v domácnosti cítiť voľný a nestiesňovaný malým priestorom. Zároveň je tiež dôležité, aby každý mal to svoje miestečko, kam môže utiecť.

Čo ak mám naozaj malý byt alebo garsónku?

Áno, to je samozrejme veľmi ťažké, riešiť priestor a pohodlie napríklad v garsónke, ale ak nie ste nároční na život a luxus, aj tak je riešenie.

Stačí vám na žitie posteľ, kúpeľňa, malinká kuchyňa a základné veci? Potom nepotrebujete gauč, kreslá ani skrine, nočné stolíky atď. A už tým docielite pekné, čisté prostredie, v ktorom aj za stiesnených podmienok sa dá krásne dýchať.

Samozrejme nie vždy je to jednoduché a ľahké. Takéto riešenie nie je pre každého. Avšak za skúšku to stojí.