Vyberáme nové džínsy. Ako na to?

Plánujete si svoju doterajšiu zbierku spestriť novým kúskom? Ak áno, prezradíme vám, ako na to. Džínsy sú totiž kúsok, ktorý sa vyberá naozaj veľmi ošemetné. Nie všetky džínsy dokonale sedia, niektoré sú skôr na škodu než na úžitok, pretože zvýrazňujú všetko to, čo nemá ísť vidieť. Problém zohnať dokonalé, padnúce a dobre prispôsobivé džínsy majú nielen ženy, ale aj páni. Podľa odborníkov by sme si však vždy pred kúpou džínsov mali najskôr ujasniť, o aký konkrétny typ džínsov máme záujem. Rovnako ako v dámskom, tak aj v pánskom svete sa totiž nájde niekoľko typov džínsov, z ktorých si môžeme vyberať. A výber často nie je naozaj jednoduchý.

Slim džínsy

Na výber máme napríklad slim džínsy, čo sú džínsy, ktoré sú upnuté na telo. S týmito typmi džínsov sa stretneme tak v pánskom, tak aj v dámskom svete. Kým ženám veľa lichotí, u pánov nevyzerajú práve sympaticky a páni by sa im mali radšej vyhnúť. Ženy by sa im však nemali strániť, len je treba vyberať vhodnú veľkosť, aby nešlo vidieť to, čo vidieť ísť nemá. Predsa len sa jedná o nekompromisné džínsy, ktoré rady upozorňujú na to, čo chcete s pomocou džínsov skryť.

Bootcut džínsy

V dámskom svete sa tiež novo stretneme s takzvanými bootcut džínsy, čo sú džínsy, ktoré sú rovného strihu a ktoré sa mierne rozširujú smerom od kolien nadol. Na tento typ džínsov môžu staviť hlavne ženy, ktoré majú krapet viditeľnejšie krivky, pretože im skutočne pristanú. Ak majú ženy viditeľné krivky, džínsy si krásne pohrajú s ich proporciami a naozaj perfektne sadnú.

Mom džínsy

Opäť džínsy z ženského sveta – to sú mom džínsy, ktoré majú vysoký pás, to je pre nich typické. Medzi ženami zatiaľ nie sú tak známe, ale pomaly sa stávajú veľkým hitom. Sú totiž strihané tak, ako boli strihané džínsy v deväťdesiatych rokoch, čo sa ženám naozaj páči! A to nielen mamičkám, podľa ktorých sú tieto džínsy pomenované. Nevýhodou takzvaných mom džínsov je predovšetkým to, že by ich nemali nosiť ženy s plnšie postavou. Tým nemusí zrovna slušať.