Sú masívne šperky v kurze alebo nie?

Ešte donedávna sme sa všade mohli stretávať s unikátnymi a naozaj výraznými masívnymi šperky, ktoré nám zakaždým dokonale vyrazili dych z tela, pretože tým viac, ako boli masívne, o to viac nám vyrazili dych. Masívne šperky sme sa však vďaka až príliš vysokým cenám v obchodoch rozhodli nakupovať cez internet, kde sme si ich najčastejšie kupovali asi cez Wish alebo Ebay, vďaka čomu sme síce čakali hodinu, ale to čakanie sa vyplatilo – miesto 300, – sme zvyčajne zaplatili jenom necelú stovku. 

Niet sa teda čomu diviť, že sme kupovali práve z internetu a ešte z takých obchodov, kde tovar pochádza stopercentne z Číny (ale aké tovar dnes z Číny nepochádza, že áno). Lenže tento trend sa niesol v módnom svete zhruba rok, ale zrazu po ňom nezostala ani pamiatka. Je to vďaka tomu, že sa snaží v obchodoch predávať iný aktuálny trend alebo sa už masívne šperky vážne dostali z módy preč? 

Valcujú je jemné doplnky! 

Samozrejme úplne z módy nevymizli, ale je nutné poznamenať, že sú aktuálne valcujú svojou konkurenciou, ktorú v tomto prípade predstavujú obľúbené jemné šperky – hlavne tie, ktoré sú takmer neviditeľné a majú len nejaký masívnejšie alebo výraznejšie prívesok. Jemnosť a jednoduchosť sa teda zase dostala do svojho popredia, ale nie je vylúčené, že masívne šperky zase prídu s nejakou novinkou, ktorá doslova vyrazí dych natoľko, že sa opäť zabudne na jemnosť a jednoduchosť. 

Dnes už však šperky nie sú potrebné 

Čoho ste si možno všimli a čo ste možno zaregistrovali, je to, že mnoho žien už šperky na krku vôbec nenosí. Je to zvláštne – vždy sa dbalo na nejaký náhrdelník alebo retiazku, ale teraz sa po nich doslova zmietla zem. Hodinky sú potrebné neustále v kurze, ale práve náhrdelníky či retiazky už tak videné nie sú. Prečo to tak je? 

Je to asi tým, že sa do kurzu dostala obrázková tričká, ktoré sú tak výrazná, že náhrdelník alebo iný ďalší doplnok krku nie je potrebný – dokonca je až prebytočný.