Pamätáte si na zavinovacie oblečenie?

V súčasnom módnom svete sa deje veľa zmien. Väčšinou sa pomerne zarazíme nad tým, čo nájdeme na pultoch mnohých obchodov. Jednotlivé kúsky sú totiž presnou kópiou toho, čo sme nosili kedysi dávno, kedy sme tancovali na diskotékach na najrôznejšie nestarnúci hity dnes už takmer zakázaných spevákov. Rad ľudí vďaka neustále sa vracajúcim kúskom celkom dosť ušetrí, pretože skrátka vytiahne zo svojej starej skrine práve tieto kúsky, o ktorých si už mysleli, že je v živote nevynosí.

Nie sú to však len zvonové nohavice, ktoré zažívajú veľký boom. Sú to aké zvonové rukávy, ktoré sa stávajú súčasťou každého oblečenia, ďalej tiež džínsové bundy, ktoré už snáď nikdy z módy nevyjdú. Sú to taky skôr populárne batikované tričká – tie však nie sú dnes to najlepšie, čo na seba môžete dať.

K ďalším takýmto comebackům patrí aj zavinovacie oblečenie. Poznáte ho, pamätáte si na neho? Väčšinou mamičky obliekali svoje deti do zavinovacích kúskov – hlavne teda dievčatá, ktoré väčšinou odmietala zavinovat si okolo seba nejakú látku ako sukňu alebo ako šaty. U detí hrozilo to, že keď niekto potiahne za šnúrku (čo je u detí úplne bežné), oblečenie zrazu spadne na zem. Niet sa čomu diviť, keď u detí bolo zavinovacie oblečenie nevítané.

U žien sa však tento trend pomerne uchytil.

Pohodlná elegancia

O zavinovacích kúskoch sa dá povedať, že sa jedná o pohodlnú eleganciu. Predsa len jednotlivé kúsky sú vážne pohodlné. Keďže si ich môžeme utiahnuť podľa seba, tak nás nikde nič ani neškrtí. Navyše dnes sa tento comeback vyrába v naozaj veľmi elegantných prevedeniach, preto stačí napríklad konkrétne k šatám dať len lodičky a je to.

Kde zavinovacie kúsky zoženieme?

Čo sa týka zavinovacích kúskov, tak tie dnes zoženiete snáď všade. Keďže tento comeback sa pomerne vyplatil a vzbudil dojem, tak si ho nemôže dovoliť postrádať snáď žiadna kamenná predajňa akejkoľvek značky.