Oblečenie proti poteniu? Ideálne bavlnené šaty, bambusové ponožky a konopné tenisky

Určite sa to dámam aj pánom niekedy stalo. Dámy siahli po úzkej tmavej sukňu a blúzke z umelého materiálu, páni po saku. „Mám predsa obchodnú schôdzku,“ to je dôvod vašej snahy vyzerať skvele. Lenže teplomer ako na potvoru ukazuje 35 ° C. Na stretnutí z vás doslova kvapká pot. Páni radšej nezložíte sako, pretože by košeľu museli pod ním žmýkať, dámy sa ošívají a blúzku majú na tele doslova prilepenú. Ako zbránit takýmto situáciám? 

Pozor, nech vám nepresvitá bielizeň 

Potrebujete si zvoliť oblečenie, ktoré vás ochladí a bude vzdušné. Ideálne na leto je bavlna, ľan, hodváb. Vždy je tiež dobré voliť bielizeň telovej farby. Nie je nič horšie, ako keď sa vám pod spotenú prilepenú blúzkou ostro rysuje podprsenka sýte tmavé farby. Telová farba presvitať nebude. Zároveň je potrebné vynechať aj umelé materiály. Nevhodné je oblečenie lesklé, ktoré naopak veľmi zdôrazní prepotené mapy. Celkovo je dobré zvoliť voľné strihy, pretože mať na sebe minimum látky je v lete obzvlášť dôležité, prináša to príjemný, pohodový pocit. 

Trendom sú aj nanovlákna 

Veľmi dobrou voľbou sú aj kombinované materiály. Napríklad bavlna s prímesou polyesteru. Dokážu sať a odvádzať pot. Nezadržiavajú ho. Pritom dobre drží formu, nevyťahujú sa ani po mnohonásobnom praní. Skvelým nápadom na leto je aj bambusové oblečenie. Vie telo ochladiť, má antibakteriálne vlastnosti. Preto treba ponožky z bambusových vlákien sú do horúceho počasia optimálne. Osvedčuje sa napríklad oblečenie z nanovlákien, najmä bielizeň. Dokáže dodať textilnom kúskom potrebné vlastnosti: výborne odvádza pot, chladí, napríklad aj pomáha regenerovať pokožku. Podstatný je aj správny výber topánok. Siahnite po prírodných materiáloch, sandáloch, papučiach, konopných teniskách. Sú priedušné, vzdušné, vetrajú.