Nezastavujte sa na ceste k cieľu

Mať svoj daný cieľ je najmä v podnikaní dosť dôležitý krok, na ktorý by sme nemali zabúdať. Je skvelé a hlavne nápomocné k efektívnosti, ak si zvolíme svoj cieľ, ako denné, ako mesačné, tak ročné. Záleží však na každom z nás. Ak sa rozhodnete pre mesačné ciele, mali by ste si uvedomiť, že k tomu potrebujete svoje denné plány. Tie potrebujete splniť, a ak sa to nestane, potom ste bohužiaľ oddialili váš cieľ o nejaký kilometer ďalej. Bohužiaľ to tak funguje, a tak by sme si každý mali siahnúť do svedomia a každý deň dbať na to, aby sme splnili cieľ, ktorý sme si dali. Inak bohužiaľ nedosiahneme vytúženého cieľa. Veľakrát sa inak zastavíme na polceste a zrazu nebudeme vedieť, ako a kam ísť ďalej. Presne pre tieto situácie tú je niekoľko rád, ktoré nám pomôžu stať sa produktívnejším a hlavne niekým, kto sa nebojí a ide presne tou cestou k vysnívanému cieľu, na ktorom nie je možnosť sa zastaviť.

1. Do každého dňa dajte sto percent – plňte svoje denné úlohy

Dôležitosť denných úloh je pre niekoho možno mizivá, ale nie je tomu tak. Bohužiaľ si musíte uvedomiť, že ak si nesplníte denné úlohy, nemôžete si splniť ani veľký mesačný úloha. Je to teda len na vás, ako sa rozhodnete, ale buďte na seba prísni. Skúste sa na to pozrieť princípom, ktorý vediete u svojich zamestnancov – teória cukru a biča. Ak nesplníte úlohu, dajte si trest, ak však budete úspešní, odmeňte sa.

2. Naučte sa hovoriť NIE

Základné pravidlo tkvie v odmietnutia. Bohužiaľ nie každý líder sa dostane na svoj vrchol, pretože nevie hovoriť NIE. Veľkí podnikatelia sa naučili toto jedno slovo o dvoch písmenách hovoriť, a tak skoro dosiahli svoj vysnívaný cieľ. Keď mu budete všetkým okolo vychádzať v ústrety, budete všetkým okolo pomáhať na ceste k ich cieľom a vaše sny sa zrazu stanú vlakom, ktorý premáva na vedľajšej koľaji. Po tom predsa netúžite, skúste to teda inak. Odmietajte ostatných a zamerajte sa na seba. Nie je to sebeckosť, je to len umenie budovať veľký podnik.