Liek, ktorý nie je len na bolesť

Tento liek pozná snáď úplne každý, koho občas trápi napríklad bolesť hlavy. Áno ak vás napadol Aspirín, máte úplne pravdu. Ale tento liek má aj iné využitie, než by ste mnohí čakali. Aspirín sa dá využiť totiž aj úplne inak než len ako utišujúci liek na bolesť. Že vás vôbec nenapadá, ako by ste túto bielu kapsulu inak využili? My vám poradíme aké ďalšie využitie má.

ťažké nohy

Ak máte za sebou jeden z náročnejších dní či väčšie športový výkon, a trápi vás bolesť nôh, máme pre vás jednoduchá recept, ako si vytvoriť masť, ktorá vám zaručene od bolesti pomôže. Postačí vám len tri ingrediencie a to 5 ks aspirínu, lyžica medu, šťava z jedného citróna. Postup prípravy je úplne jednoduchý. Rozdrvíte tablety na prášok a potom zmiešate s ostatnými surovinami. Potom potreba bolestivé miesta. Vďaka tejto masti bolesť rýchlo zmizne a nohy budú ľahké ako vánok.

kvety

Milujete, keď váš domov zdobia rezané kvety? Ale odrádza vás, že po pár dňoch sú kvety zvädnuté? Chceli by ste predĺžiť ich dobu životnosti? Tak sa nebojte prihodiť do vázy jednu, alebo ak je váza väčšie aj dve tablety aspirínu. Kvety tak vydržia omnoho dlhšie a budú krásne zdobiť váš interiér domova.

pot

Trápi vás fľaky od potu na vašom obľúbenom oblečení? Skúste rozdrviť aspoň 5 tabliet a vo vlažnej vode prášok nechajte rozpustiť. Potom do tejto vody ponorte oblečenie, ktoré chcete zbaviť fľakov. Nechajte oblečenie namočené asi 2 hodiny a potom ho klasicky vyperte. Budete veľmi milo prekvapení, že fľaky z oblečenia budú ľahko a veľmi rýchlo preč.