Krabičková diéta má niečo do seba

Krabičkovou diétu si môžete nechať ušiť priamo na mieru u dietológa. Jednoducho sa objednáte a ten Vám poradí presne ako túto diétu dodržiavať a čomu sa vyvarovať. Ak sa do toho chcete ale pustiť sami, je tu pár rád ako na to. Dôležité je dodržiavať stále stála pravidlá zdravého stravovania. Dodržiavať bohatý pitný režim a neustále do svojho jedálnička zaraďovať ovocie a zeleninu. Snažte sa ale túto zeleninu aj ovocie podávať vždy v surovom stave, pokiaľ možno.
Ovocí sa však vyvarujte popoludnie a zeleninu môžete ľahko pokvapkať olivovým panenským olejom, ktorý postrčí metabolizmus k absorpcii vitamínov a minerálov. Vždy sa zamerajte na sezónne výrobky, pretože u tých budete mať záruku čerstvosti. Ďalej sa tiež pokúste čo najviac nahrádzať klasické biele pečivo celozrnným a tým sa tak vyvarovať nadbytočnému lepku, ktorý Vám v diéte nie je nijako prospešný. Dopĺňajte priebežne aj proteíny napríklad mäsom či rybou a snažte sa obmedziť prísun cukru, ktorý je pravdepodobne pre schudnutie najviac škodlivý.
Snažte sa tiež nakupovať čo najkvalitnejšie potraviny. Len málo z nich môžete kúpiť vo veľkoobchode, preto pokiaľ ide o potraviny typu mlieko, vajíčka či med pokúste sa nakupovať priamo pri zdroji. V neposlednom rade dodržujte bohatý pitný režim. Pokiaľ ide o množstvo potravy v škatuľkách, nesnažte sa prepočítavať každý údaj v energetických hodnotách. Vaše jedlo predsa obsahuje aj dôležité kalórie, o ktoré nesmiete byť ochudobnení. Pokúste sa proste zostaviť množstvo tak, aby ste zasýtili svoj hlad, ale nepřecpávali sa.
Ak ste boli zvyknutí na veľké porcie, začnite pomaly uberať z množstva, až sa dostanete na hladinu prijateľnú a pokúste sa tam udržať, čo najdlhšie to bude možné. Tento proces sa môže zdať veľmi obtiažny, ale výsledky sa dostavia veľmi skoro a hneď budete vedieť, že udržiavať sa v zdraví nie je tak ťažké.