Kabelky podľa vašej postavy

Napadlo vás niekedy vyberať svoju kabelku k vašej postave? Možno ste rovnako ako mnoho iných žien pri výbere svojej novej kabelky ešte nikdy nepremýšľala nad tým, či sa vôbec táto kabelka hodí k vašej postave. To je ale podľa mnohých módnych návrhárov a odborníkov veľká chyba.

Ak si vyberáme svoju novú kabelku, najviac na nej skúmame, či sa nám páči jej tvar, materiál, vzor, ​​farba, či má potrebné nami požadované množstvo vreciek a ako sa bude udržiavať materiál, z ktorého je kabelka vyrobená. Je potrebné si s vybraným kúskom, ešte predtým, než kabelku zaplatíme, stúpnuť si k zrkadlu a povedať si, či vám to naozaj pristane.

Než siahneme po kabelke

Musíte sledovať veľkosť a tvar kabelky, ktorú vyberáte. Kľúč k úspechu je teda dosť jednoduchý. Vždy sahejte po kabelke, ktorá je úplným opakom hlavného rysu vašej postavy. Ak ste štíhla a vysoká, vyberte si naopak k sebe menšej guľatou kabelku.

Ak ste naopak drobná a malá, pátrajte po obdĺžnikové a veľké kabelke. Ak ste treba trochu silnejší postavy, uvažujte radšej o menšie kabelke s krátkym pútkom. A ak máte krátke nohy, zvoľte k svojmu typu postavy podlhovastú kabelku. Dôležitý je samozrejme aj štýl, ktorý preferujete. Ak ste športový typ, rada chodíte v džínsach a teniskách, zabudnite na elegantný koženú kabelku s dlhým pútkom. Voľte športové kábla, koženú či z látky. Ak ste elegantný typ, nekazte si vzhľad športový brašnou alebo dokonca batohom.

Než vyberiete farbu

Ďalším dôležitým kritériom pri výbere kabelky je jej farba. Nie je nutné zladiť svoju kabelku za každú cenu s vašou farbou oblečenia. Dnešné kabelka môže byť absolútne pokojne v kontraste, ale nikdy by sa nemala s vašou farbou outfitu takzvane tĺcť.

Skúste si teda farbu vašej kabelky zladiť napríklad s vašimi šperky, s šatkou, s pokrývkou hlavy a topánkami. Ak ste skôr konzervatívny povahy, tak sa pri výbere držte pravidla, že jeden doplnok musí ladiť s farbou vašej kabelky. Predtým to boli topánky, čo muselo ladiť s farbou a štýlom vašej kabelky. Dnes to môže byť šatku, náramok alebo napríklad náhrdelník.