Farba je dôležitá!

Nie všetkým pristane každá farba. A pozor si na výber farby musíme dať nielen pri výbere oblečenia ale aj pri líčení. Ako si teda vybrať tie pravé tiene a rúž priamo pre vás? My vám dáme pár rád na čo si dať pozor a podľa čoho vybrať. 

Aký som typ? 

Aký typ ste a aká vám pristane farba, môžete zistiť pomocou prirovnanie k ročnému obdobiu. 

zima 

Ak ste zimný typ, sú pre vás typické červené pery, oči majú farbu modrú, šedú alebo hnedú. Vaša pleť je veľmi svetlá až popolavá, bez pieh. Vlasy týchto typov sú tmavo hnedé až hnedočierna. 

Pre tento typ musí zostať tabu mdlé a nevýrazné farby. Váš šatník by sa mal skladať najmä z jasných farieb. Napríklad ružová, modrá, červená. V líčení sa nebojte použiť odtiene červenej a ružovej rúžu. Béžové očné tiene a pre tých odvážnejších aj modré a fialové. Ale výrazné očné tiene nikdy nekombinujte s výraznou rúžom. 

jeseň 

Vlasy hrajú farbami jesenných stromov teda červenohnedé, medovej až hnedé. Farba očí býva hnedá a tiež môže byť zelená. Vaša pleť je do tónu broskyňové. 

V líčení je potrebné siahnuť po prírodných farbách v odtieni hnedej. Pri výbere kúskov do šatníka platí to isté. 

jar 

Ženy tohto typu je pýši zlatou blond, svetlo hnedými vlasmi. Pleť je svetlučká ľahko ružovkastá. Farba očí je modrá, hnedá alebo sivozelená. Pery sú skôr ružovkasté. 

Pri výbere líčidiel je dobré voliť jemné ale za to sýte farby. U pier môžete siahnuť o červené a pre menej odvážne je tu broskyňová. 

Vaše oblečenie by malo byť v jemných tónoch. S odtiene béžovej, žltej, marhuľovej, modrej určite neurobíte chybu. 

leto 

Keď sa na tento typ pozrieme, vidíme vlasy v odtieňoch hnedej a striebornej blond. Pery sú do ružových odtieňov. Pleť je svetlá. Farba očí je väčšinou modrá alebo modrozelená, hnedé. 

Nech si vyberiete ružové tiene alebo rúž nesiahnete zle. Tiež je dobré voliť striebornú, fialovú a zelenú. 

Pristanú vám farby v chladných tónoch. Určite vo vašom šatníku nesmie chýbať modrá a sivá.