Dajte zbohom kamenným obchodom

Nie je to príkaz, ale dobre mienená rada, keďže kamenné obchody nás oberajú o dosť peňazí aj drahocenného času. Ale aj pri nakupovaní platí, každý nech si vyberie to, čo mu najviac vyhovuje.

V minulosti ľudia nemali na výber, keďže neexistoval internet a počítače, takže neriešili túto dilemu. Jednoducho si zabehli do obchodu, keď niečo potrebovali. Aj v dnešnej dobe majú kamenné obchody svoje opodstatnenie a svojich zákazníkov, pretože napr. potraviny máme radi čerstvé všetci a tie pravdepodobne nebudeme nakupovať online.

No čo sa týka iného tovaru, produktov, služieb a aj dovoleniek a výletov, na to nám veľmi dobre poslúžia internetové obchody a najmä tie z nich, ktoré ponúkajú lákavé zľavy a akcie.

Obdobie po sezóne je skvelou príležitosťou na nákupy

Určite to poznáte všetci, keď si medzi sebou rozprávajú kolegyne alebo kamarátky, ako výhodne nakúpili v tom či onom obchode, lebo skončila sezóna a obchodníci dali veľmi dobré akcie a výpredaje na daný tovar. A ušetriť na nejakom produkte niekoľko desiatok eur, to sa už rozhodne oplatí!

Zľavové portály sa tiež pretekajú v ponúkaných zľavách, akciách a nízkych cenách, pretože konkurencia je silná a j medzi nimi. Ponúkajú svojim verným i potencionálnym zákazníkom rôzne zľavové kupóny do obchodov a čím vyššia hodnota tovaru, tým vyššia zľava na ten tovar. A takéto obchodovanie sa určite oplatí! Možno by sme sa až čudovali, keby sme poznali presný počet ľudí, ktorí využívajú zľavové portály pravidelne. A možno ani nie, lebo patríme k nim aj my sami.

Zľavy a akcie – nikdy im nedoláme

Už spomínané posezónne výpredaje majú svoje čaro a vedia, ako a čím nás nalákať či milo prekvapiť. Napríklad môžeme spomenúť Vianoce – najkrajšie sviatky v roku, keď je už tradíciou navzájom sa obdarovávať formou darčekov. Ale je veľa ľudí, ktorí počkajú na povianočné výpredaje a potom sa s radosťou a chuťou vrhnú na nákupy. A verte, že skvelo ušetria len preto, že už je po sviatkoch.

Zľavy a akcie nás nikdy neprestanú lákať a nestaneme sa voči nim imúnni či ľahostajní. Nie preto, že by sme boli finančne na dne, ale práve preto, že sa snažíme rozmýšľať ekonomicky. Otázka nie je či si to môžem dovoliť, ale prečo si to mám kúpiť za drahé peniaze, keď o pár dní bude ten istý tovar v akcii a kúpim si ho za výhodnú cenu? Kto takto rozmýšľa, ten rozhodne nielen ušetrí, ale bude mať aj radosť sám zo seba, že vie používať zdravý sedliacky rozum.