Ako zamedziť bolestivému nosenie lodičiek?

Každá žena má niekedy chvíľky, kedy si chce obliecť nejaký ležérne look hlavne kvôli tomu, že si chce vziať stopercentne pohodlnú obuv. Lenže samozrejme je nutné spomenúť aj to, že sa žiadna žena nevyhne udalostiam, na ktoré sa ležérne look s teniskami nehodí. Je to hlavne napríklad nejaká svadba alebo oslava poňatá vo veľkom, veľmi slávnostným štýlu. Bohužiaľ sa však tenisky nehodí ani na pohreby či na iné smutné udalosti. Práve v týchto chvíľach sa tak bohužiaľ musí žena rozhodnúť pre outfit, ku ktorému zvolí lodičky.

Lodičky samozrejme niektorá žena nosí veľmi rada, však je to aj napriek radosť z tak krásnych topánok trochu bolestivé. Lodičky potvrdzujú príslovie, že pre krásu sa musí trpieť. Vyrába sa samozrejme dnes maximálne pohodlné, ale na druhú stranu je nutné povedať, že prvotné nosenie nie je u žiadnych takýchto topánok bezbolestné.

Odreniny sú hlavným problémom

Iste to vie každá žena – to najhoršie sú odreniny, ktoré sa nám vyskytnú rýchlosťou blesku práve u našich lodičiek. Pokiaľ je prvýkrát nosíme, tak sa nám veľmi rýchlo urobí nejaká odreniny vzadu na nohe a hrozne dlho trvá, než sa zahojí. Dovtedy väčšinou ani lodičky, ale ani balerínky (pri ktorých sa to taky vyskytuje) nemôžeme nosiť. Lenže tak dlho niekedy čakať nemôžeme.

Našťastie však v dnešnej dobe kolujú na sociálnych sieťach videá, na ktorých ide úplne skvele vidieť, ako si s takými rádoby odreninami poradiť. Stačí vyskúšať len pár trikov!

Pomôže klasický balzam na pery alebo časť vložky

Aby sa vám noha neodrala, potom si ju namažte balzamom na pery – alebo takzvaným jelením ľuje. Síce možno bude väčší lodička trochu kĺzať, ale ak máte lodičky úplne perfektne sediaci na vašu nohu, vyhnete sa odreninám. Žiadne odreniny predsa nevzniknú na klzkom povrchu.

Ak sa vám tá odreniny už urobila, potom zamedzíte ďalšiemu krvácaniu tak, že odstrihnete kus vložky – a nalepíte ju do topánky presne do miest, kde sa vám noha odiera. Nepôjde nič vidieť a navyše budete mať mäkké pohodlie, teda nič vám nebude môcť nohu odrieť.

Samozrejme rovnaké vychytávky možno použiť aj u balerínok, s ktorými sú tiež večné problémy, čo sa týka odrenín.