Ako na čistý štetec?

Používate rôzne kvalitné prípravky pre krásnu pleť, ale stále to nie je ono? Objavujú sa vám neustále malé vyrážky či červené miesta? Už si neviete, čo použiť, aby bol tvár bez vád? Chyba nemusí byť v kozmetike samotnej! Zamyslite sa, ako často a akým spôsobom sa staráte o svoje štetce, ktorými si nanášate líčidlá! 

Každý deň si umývame, čistíme tvár, aby sme ho zbavili nečistôt a baktérii. Ale potom si túto prácu a snahu zhatíme v jednom kroku. Deň čo deň si nanášame make-up, tvárenku, tiene na oči tým rovnakým štetcom na to určeným. V tento okamih si na tvár nanášame veľa nečistôt a baktériu, ktoré nám môžu pôsobiť už spomínané problémy s pleťou. 

Ako a koľkokrát čistiť? 

Ak nanášate tekutý make-up či korektor doporučujeme po každej aplikácii utrieť štetec do papírkového vreckovky. Potom 1 krát týždenne urobiť očistu väčšie. A to ak používate prírodné štetce, vyberte šetrné prípravky. Dobrou voľbou je detský šampón a teplá voda. Ako to na to? Do pohára nalejeme prevarenú vychladnutú vodu na cca 37 stupňov a zmiešame s primeraným množstvom detského šampónu. Štetec namočíme do pohára a umyjeme. Pod prúdom čistej vody štetec opláchnite. Potom štetec dôkladne osušíme a nemáme vyschnúť. Pozor si dajte, aby voda nezatekala dovnútra štetce, mohlo by to spôsobiť odlepenie štetín. 

U štetcov syntetických môžeme použiť jar alebo mydlo na tvár a ďalej postupujeme ako u štetcov prírodných. 

Tento postup vykonávame aj u štetcov na púder, tvárenku, tiene iba s časovým rozdielom a to 1 krát za mesiac. 

Tiež je možné zvoliť čistič na štetce, ktorý zakúpite v akejkoľvek drogérii. 

Nielenže sa týmto zbavíte baktérií a zvyškov líčidiel zo štetca, ale aj predĺžite ich životnosť.