Ako doma prezuť svoje disky na aute?

Každé leto a každá zima je pre nás trochu problematická, pretože sa väčšinou musíme perfektne starať nielen o záhradu, ale tiež predovšetkým o naše auto, ktoré sa radia k tým veciam, ktoré sa dajú považovať za domáceho maznáčika. O auto dbajú väčšinou páni, pretože pre mužov je ich auto aj ich hobby, dalo by sa povedať. Vďaka tomu, že je ich obľúbená vec a mnohokrát sa dokonca kladie aj pred životnú partnerku, dalo by sa povedať, že práve preto, že sú vozidlá na prvom mieste, sa o ne muži starajú s nesmiernou starostlivosťou a láskou. Ide to vidieť napríklad vtedy, keď sa rozhodnú umyť ich vozidlo. Jedná sa potom o to najčistejšie auto v šírom okolí. Auto sa však len neumýva ani nevoskuje či neluxuje, musí sa dbať predovšetkým na kolesá, bez ktorých by nebola jazda samozrejme možná. 

Problémy s kolesami prídu väčšinou pred zimou a pred teplým počasím, pretože presne to sú chvíľky, kedy musíme kolesá prezuť, preto si väčšinou nájdeme šikovného, kvalitného a hlavne aj lacného automechanika, ktorý samozrejme kolesá vymení, a to so všetkou starostlivosťou. Ale ani výmena kolies nie je niečo, čo by zostávalo stále na rovnakej cene. Aj tu sa dočkáme každoročného zdražovania, čo je pre nás niekedy naozaj náročné, pretože väčšinou si musíme bicykle kupovať nové, preto prídeme o peknú finančnú zásobu. 

Mnoho ľudí ale svoje bicykle vymieňa doma. Predsa na tom nie je nič ťažké, ak ste skúsení domáci majstri. Ako teda na to? 

Najskôr dbajte na zabezpečenie auta proti pohybu 

Bez toho aby auto nebolo správne zaistené, sa do výmeny kolies nepúšťajte. Keď mu máte auto proti pohybu, uvoľnite skrutky pri bicykli a vozidlo nadvihnite. Skrutky následne vyberte a koleso odoberte z náboja. Nové kolo potom nasaďte a vďaka skrutkám potom riadne utiahnite. Dbajte na to, aby bola kolesá vážne riadne dotiahnutie. Potom automobil položte na zem. Uistite sa, že skrutky sú riadne utiahnuté. Potom musíte pneumatiku riadne dohustiť na požadovaný tlak. V poslednom kroku len kolesá skontrolujte pri prvej pomalej jazde.