Aké nebezpečenstvá aktuálne číhajú na psa?

Najbezpečnejšie obdobie je pre psov jeseň a zima. S príchodom jari sa začínajú v prírode šíriť mnohých nebezpečenstvo, ktorým pes musí čeliť. Zatiaľ čo na jar sa nebezpečenstvo šíri predovšetkým lesmi a prírodou, v lete sa mnohé nebezpečenstvá dostávajú aj na záhrady rodinných domov. Poďme si povedať, pred akými nebezpečenstvami musíme svoje psy chrániť. 

Pozor na ľalie 

Majiteľky záhrad sa snaží o to, aby bola záhrada krásna a plná kvetov. Lenže ak je majiteľka záhrady zároveň majiteľkou psa, ktorý neustále po záhrade behá, mala by uvažovať, aké kvety na záhradu vytváraný. Rad z nich je totiž pre psa jedovatá. Najmä ľalie. 

Ľalie sú veľmi obľúbené rastliny, ktoré sa veľmi často zasahujú na záhradu a počas júna krásne vykvitajú. Bohužiaľ ľalie sú aj nebezpečné. Nevadilo by, že ich peľ farbí tak, že z oblečenia ho po zašpinenia nedostanete, už však prekáža, že peľ je vysoko toxický. A to nielen on. Jedovatý je ako peľ, tak aj kvety a listy. 

Prevencia na prvom mieste 

S teplým počasím sa začínajú šíriť svetom aj mnohí otravní parazity. Máme na mysli najmä červoch psieho, blchy a kliešte, proti ktorým je nutné psa očkovať. Samozrejme žiadna prevencia, ani očkovanie, nie je stopercentná, preto psa vždy po každej prechádzke skontrolujte, či sa na neho nenalepili nejaký nevítaný hosť, ktorý by mohol spôsobiť iba problémy. Psa je nutné skontrolovať najmä po prechádzke v lese, kde sa parazity vyskytujú najčastejšie.