Aj slabým nechtom možno predchádzať. Ako?

Slabé nechty nemajú v láske hlavne ženy, ktoré túžia po dokonalej Visazí. Posilniť je možné hneď niekoľkými spôsobmi, avšak jedná sa o dlhodobý proces, ktorý môže trvať aj mesiac. Radšej slabým nechtom predchádzajte. Existuje hneď niekoľko vecí, ktoré nechtom škodí, ktoré ich oslabujú a kvôli ktorým sa lámu. Vypísali sme pre vás zoznam tých najčastejších vecí, ktoré ženy (a nielen ony) robia a ktoré spejú k tomu, že nechty sú slabé a nevyživené. Čo teda nerobiť? 

1) Nehryzte si nechty 

A je to tu. Už viete, prečo je hryzenie nechtov zlé. Nielen, že je to doslova odporný zlozvyk, ktorý nepekne vyzerá na pohľad, ale taky môže okusovanie nechtov za to, že nechty sú oslabené. Mnohí ľudia si nechty hryzú vždy iba vtedy, keď sa im zatrhne kožtička, ale ani v tomto prípade by ste svoje prsty nemali strčiť do pusy. Vždy radšej nájdite nožnice a všetko nepríjemné si odstrihnite. 

2) Domáce práce sú pre nechty skazou 

Hlavne teraz na jar je domácich prác habadej. Sadíme zeleninu, dávame záhradu do poriadku po zime. Ani jedna z domácich prác nechtom neprospieva. Okrem záhradníckych prác nám neprospieva hlavne umývanie riadu, pri ktorom nechty slabnú. To však neznamená, že by ste si mali najať asistenta alebo upratovačku, len si nezabudnite pred každou domáce prácou navliecť gumené či inak ochranné rukavice. Len vďaka tomu neprídu nechty do styku s teplou vodou ani s čistiacimi prostriedkami, ktoré nechty vysušujú. 

3) Jedzte viac vitamínov 

Čím viac vitamínov budete jesť, tým budú vaše nechty pevnejšie. Nechty potrebujú hlavne vitamín B, ďalej taky železo a vápnik. Nezabúdajte ani na vitamín E, ktorý udržuj pokožku okolo nechtov zdravú. 

4) Vždy používajte ostré nožnice či klieštiky 

Nemôžeme sa dopustiť väčšie chyby, ako keď „pižláme“ nechty tupými nožničkami alebo kliešťami. Vždy zásadne používajte nožnice či klieštiky ostré, nikdy nechty nelámte s tupými pomôckami na manikúru. 

5) Starostlivosť pred spaním je základ kvalitných nechtov 

Ak túžite po kvalitných nechtoch, ktoré sú pevné, nestrapkajú sa a nelámu sa, nezabúdajte na starostlivosť pred spaním. Než pôjdete spať, svoje ruky si poriadne namazejte. Môžete voliť hydratačný olejček, ale taky vazelínu alebo iný hydratačný krém, ktorý nájdete vo svojom šuplíku. 

Málokto vie, že keď si cez noc nasadíte bavlnené rukavice, ráno budú vaše nechty nielen hebké, ale taky poriadne vyživené.