Zvonové rukávy – comeback, ktorý nikto nečakal

V poslednej dobe sa veľmi zaujímame o to, čo máme na sebe. V dnešnom svete veľmi záleží na našom vzhľade a k nemu sa spája samozrejme aj štýl nášho obliekania. Ak nie sme moderne oblečenie, už automaticky sme terčom posmechu. Avšak vďaka tomu, že móda aktuálne vracia rôzne kúsky z minulosti, je snáď každý štýlovo oblečený – aj ten, kto do obchodu nechodil desať rokov. Comebacky sú dnes na dennom poriadku, preto buď si kúsky vytiahnete z šatníka, alebo za ne budete musieť minúť.

Zvonové nohavice, džínsové bundy, batikované tričká, pletená móda, vysoké pásy či baloňáky (bundy balónového strihu) – to všetko sa nosilo predtým a teraz sa opäť vracia. Ak ste teda ešte donedávna boli terčom posmechu kvôli tomu, že ste nosili údajne staré oblečenie, potom dnes budete uctievaní, pretože presne tieto druhy odevov sú zas to najlepšie, čo si na seba môžete obliecť. Teraz už môžu byť terčom posmechu len tí, ktorí skôr míňajú za dané kúsky v obchodoch.

Ďalším takým comebackom, ktorý je v súčasnom módnom svete pomerne populárne, sú zvonové rukávy. Predtým sme sa s nimi stretli len u topov a blúzok s dlhými rukávmi, dnes už sa pridávajú takmer ku všetkému.

Oplatí sa kúsky so zvonovými rukávmi kúpiť alebo nie?

Ak zvažujete, či si kúsky kúpite alebo nie, potom by ste mali byť pre. Zvonové rukávy sa dnes nerobia tak, ako kedysi – teda nie sú súčasťou len blúzok s dlhým rukávom. Oveľa lepšie sú topy či šaty s krátkym rukávom alebo po lakte, kedy od lakťov sa rukáv rozširuje do zvonov.

Šaty, šaty, šaty!

Počas leta boli najmodernejšie zvonové rukávy hlavne u šiat. Šaty väčšinou boli rovného strihu a zvonové rukávy boli to impozantné na celom odeve. Keďže je už dávno po teplom ročnom období, šaty sú ponúkané v elegantnejšie forme, aby sme ich mohli nosiť napríklad na plesy alebo na rôzne slávnostné udalosti.