Zväčšite vzhľadovo aj malý bytík

Sťahovanie je vec, ktorú si zažije iste každý z nás. Najskôr sa sťahovanie dočkáme vtedy, keď sa rozhodneme nastúpiť na vysokú školu alebo kedy sa rozhodneme ísť do väčšieho mesta za radom príležitostí. Samozrejme potom následne sa môžeme odsťahovať aj s partnerom alebo s partnerkou, pretože budeme chcieť zistiť, ako to spolužitie spoločne pôjde.

Niekedy sa však stane, že sa odsťahuje iba sami, preto hľadáme nejaký drobný byt, ktorý by sme boli ochotní platiť a ktorý by sme si mohli pekne zariadiť. Väčšinou skĺzneme síce k rozlehlému, ale napriek tomu k bytu 1 + kk, ktorý nám po chvíli pripadá veľmi malý. Našťastie táto záležitosť ide pekne spravit, a tak sa rozhodneme urobiť malý byt na prvý pohľad veľkým. Že to nejde? Ale ide!

Kombinujte farby v rôznych kútoch bytu

U malého bytu sa dočkáte väčšinou iba jednej miestnosti, v ktorej je kuchyne a tiež aj obývacia izba a spálňa v jednom. Iba chodba alebo kúpeľňa sú oddelene. Ak sa rozhodnete urobiť jednu miestnosť takú, aby vyzerala, že miestností je viac, oddeľte jednotlivé kútiky farebne. Vymaľovanie malého bytu nie je tak finančne náročné, preto sa zamerajte na to, aby kuchyňa bola inou farbou, ďalej tiež aj spálne a samozrejme aj kútik obývacej izby.

Jednotlivé kúty oddeľte žalúziami, zaťahovacími dverami alebo napríklad závesom

Ak vám však farebné rozlíšenie práve dvakrát nepomohlo, môžete sa rozhodnúť oddeliť jednotlivé kúsky domu inak. Skúste to preto napríklad so závesom. Síce sa nejedná o najmodernejšie kúsok, ale určite vám oddelí súkromie spálne od kuchyne. Ak vám toto riešenie nevyhovuje, skúste to s modernejším zariadením – spustite od stropu dole zaťahovacia žalúzie, ktoré budú nielen vkusným doplnkom, ale tiež vždy zakryjú súkromie spálňového kútiku vo chvíli, keď potrebujete. Samozrejme to môžete tiež vyriešiť menšími zaťahovacími dverami – avšak to už je trochu nákladnejšie riešenie.