Žeriav moravský sladkoplodý ako súčasť vašej zdravej záhrady

Plánujete si na svoju záhradu vysádzať rastliny, ktoré produkujú naozaj zdravé plody? Nemusíte vsádzať len jahody, maliny alebo černice, stavte na žeriav moravský sladkoplodý, vďaka ktorému doplníte toľko potrebný vitamín C. Jeho plody sú totiž spomínaného vitamínu doslova plné, preto nad jeho pestovanie neuvažujte.

Žeriavy odporúča aj rad skúsených pestovateľov a tiež botanikov. Nádherne sa vynímajú na nejednej záhrade. Hovoríme konkrétne o krásnych stromoch, ktoré dokážu hlavne na jar urobiť radosť svojim nežným kvetenstvom. V súčasnej dobe existuje celý rad druhov tohto stromu, my však odporúčame spomínaný žeriav moravský sladkoplodý, ktorý bude produkovať plody plné vitamínu C, teda podporí predovšetkým váš imunitný systém.

Pestovanie žeriavu nie je nič ťažkého

Že ste sa pre žeriav moravský sladkoplodý rozhodli? Potom sa určite pýtate, ako tento strom pestovať. Jeho pestovanie naozaj nie je nič náročné, je to naopak veľmi jednoduché. Čo k svojmu spokojnému životu potrebuje, tak je predovšetkým slnečné stanovište. So zálievkou buďte opatrní, príliš vlhká pôda mu práve dvakrát nesvedčí. Príliš vlhká pôda je mu skôr na škodu – skracuje jeho životnosť.

Čo ako pestovatelia oceníte najmä v kompetencii s tým, aké ročné obdobie nám klope na dvere, tak to, že je žeriav moravský sladkoplodý úplne mrazuvzdorný. Dokonca nevyžaduje ani žiadne prerezávanie, teda bude prakticky bez starostí.

Plodí zdravé bobule

Ako už bolo viackrát spomenuté, táto rastlina bude na vašej záhradke robiť veľkú službu. Bude vám totiž plodiť plody, ktoré obsahujú veľké množstvo vitamínu C. Plody potom môžete konzumovať ako v čerstvom, tak sušenom stave.

Naše babičky z nich však pripravovali kompóty alebo sirupy, tak ak máte chvíľku čas a príliš veľkú úrodu – viete, ako tieto veľmi zdravé plody spracovať.