Zdravý životný štýl je základ kvalitného života. Ako na neho?

Mnohým ľuďom začína deň tak, že sa nevyspí dobre, pretože skrátka dlho do noci ponocoval. Následne sa potom nestihnú ani naraňajkovať, pretože skrátka zaspali, a tak do seba nalejú len kávu a idú v ústrety bežnému životu. Po ceste si kúpi nie práve dobrý kúsok čerstvého pečiva – väčšinou v sladkej podobe, a tak sa bohužiaľ môžu hneď z rána tešiť na príjem nemiestnych tukov a kalórií, bez ktorých by sa jednoznačne obišli. Navyše sa blíži leto, a tak by sme si mohli dbať na to, aby sme začali aspoň teraz žiť zdravým životným štýlom. Nejedná sa však len o vyváženú, kvalitné a hlavne pravidelnú stravu, ale zásad tohto štýlu je oveľa viac. Nemusíte sa však desiť, že by ste ich nemohli zvládať, nie je to nič, čoho by ste sa mali zľaknúť. Všetko je to len o zvyku – ako napokon každá zmena vo vašom živote.

1. Dostatok tekutín je základ

Každé telo musí mať svoj pohonný motor pre daný deň. U nás sa jedná o prísun tekutín, teda vody. Dbajte na svoj pitný režim, pretože len vďaka nemu odvodným tie zlé veci z vášho tela a budete mať v tele len to prospešné. Najmä pri športe dbajte na to, aby ste veľa pili. Veľakrát si ani neuvedomujete, že sa napríklad veľa potíte, a to z dôvodu napríklad skvelého funkčného oblečenia. Lenže každá kvapka potu, čo vypotíte, musí byť následne nahradila kvapkou vody, ktorú vypijete.

2. Dostatok pohybu, ale tiež aj spánku

So zdravým životným štýlom sa spája samozrejme aj dostatok pohybu. Ten je dôležitý. Bez pohybu by ste boli len stále sa válející ľudia, ktorí by len kývali, pretože by len jedli. Trochu pohybu navyše nikoho nezabije. Skúste to preto aspoň s dennými prechádzkami. Nemusí to byť práve obrovský päťkilometrovú závod, stačí len dvacetiminutová prechádzka raz denne. S pohybom sa však spája aj odpočinok svalov. Dbajte na to, aby vaše svaly odpočívali – dajte im možnosť odpočinúť si. Spánok je preto najlepšia možnosť. Osem hodín nie je potrebné dodržiavať, ale aspoň tých sedem by ste spať mali. Kúpte si kvalitné vankúše a matrace, nech je váš spánok naozaj kvalitný.