Zbav sa vody jednoducho

Máte pocit opuchnutých nôh, nafúknutého brucha, prstienky vám leží v šperkovnici, pretože kvôli opuchnutým prstom je jednoducho nenasadíte? Toto je pár príznakov, ako vám telo dáva vedieť, že zadržiava prebytočnú vodu.

Aké sú príčiny?

Ak patríte medzi tých, čo tomu pitnému režimu práve veľmi nedajú, môžete tieto príznaky obzvlášť v týchto horúcich dňoch pociťovať. Telo si totiž pamätá, čoho sa mu dostáva málo, a preto si tvorí zásoby.

Ďalšou príčinou zadržiavanie vody v tele môžu byť lieky. Väčšinou je to lieky na srdce.

Aj náš jedálniček má za následok zadržiavanie vody. Ak konzumujete moc sladkého alebo naopak slaného, ​​nie je to pre vaše telo práve dobrá strava. Preto je treba dať si pozor na mäsové výrobky, v tých býva veľa soli a tiež na skryté cukry.

U žien potom zadržiavanie vody môžu spôsobovať hormonálne výkyvy.

Ako s ňou preč

Prebytočnej vody sa treba zbaviť. Základom je pitný režim. Ak začnete zvyšovať príjem vody, telo sa začne zbavovať zásob a začne vodu zo svojich zásob vylučovať. Ďalším krokom je konzumovať močopudné potraviny ako napríklad melón, hrozno, šalátové uhorky.

Ak sa pustíte do odvodňovanie vášho tela, dbajte na konzumáciu draslíka. Ten nás chráni pred dehydratáciou tela a stráži hladinu vody a sodíka v našom tele.

Známym čarovným nápojom pre zbavenie sa prebytočnej vody z tela je pitie vody s citrónom. Tento nápoj pije nejedna celebrita tak prečo ho nevyskúšať? Ako na to? Pripravte si menšiu hrnček s vlažnou vodou, pridajte šťavu z polovice citróna a malú lyžičku medu. Hrnček s týmto nápojom pite raz denne najlepšie teda ráno.